Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.302
-1.60%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C

  Soğuk hava ne kadar sürecek

  Kış hazırlıksız yakaladı. İşte yurt genelinde hava durumu.
  • 03.10.2013 - 08:50
  Soğuk hava ne kadar sürecek

  Soğuk hava ne kadar sürecek #1

  Yurtta hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere (6 ila 10 derece) azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

  Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kütahya, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Muş ve Bitlis ile Van’ın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  İÇ KESİMLERDE KAR BEKLENİYOR

  Yağışların; Doğu Karadeniz ile Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu ve Kastamonu’nun batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere (6 ila 10 derece) azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

  Rüzgarın ise yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz’in kıyı kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14 İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13 İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 19 Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27 Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 27 Samsun: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur , sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 16 Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor 17 Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 28.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir