Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.446
-0.40%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Sokağa çıkma yasağı söylentisi İdil'de göçe yolaçtı

  Şırnak'ın İdil İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı söylentileri üzerine, bir çok kişi ilçeyi terketmeye başladı.
  • Ajanslar
  • 21.01.2016 - 16:12
  Sokağa çıkma yasağı söylentisi İdil'de göçe yolaçtı

  İdil'de Turgut Özal ve Yeni Mahalle'de bulunan hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla sokağa çıkma yasağının uygulanacağı söylentileri üzerine bazı vatandaşlar, ilçeyi terketmeye başladı.

  Sokağa çıkma yasağı söylentisi İdil de göçe yolaçtı #1

  CİZRE'DEN KAÇIP BURAYA YERLEŞMİŞLERDİ

  İlçe merkezinin nüfusu 30 bin olmasına rağmen, Cizre'deki çatışmalı ortamdan kaçarak İdil'e yerleşenlerle birlikte yaklaşık 2 katına çıkmıştı.

  Hendek ve barikatların bulunduğu Yeni ve Turgut Özal Mahallesi'nde sık sık çatışmalar olurken; geçen pazartesi günü 3 polisin şehit olduğu, 4 polisin yaralandığı PKK'nın bombalı tuzağından sonra, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı söylentileri, insanların ilçeden ayrılmalarına yolaçtı.

  Sokağa çıkma yasağı söylentisi İdil de göçe yolaçtı #2

  GÖÇE BAŞLADILAR

  Özellikle Cizre'den gelip de İdil'e söz konusu mahallelere yerleşenler bu kez Midyat ve Mardin ile akrabalarının bulunduğu köylere göç ediyor.

  İlçede görevli bazı memur ve öğretmenler de rapor ve izin alarak, yarın yapılacak karne dağıtımını beklemeden ilçeden ayrıldığı öğrenildi.

  Sokağa çıkma yasağı söylentisi İdil de göçe yolaçtı #3

  KAPILARINA NOT BIRAKTILAR

  İlçeyi terkeden bazı öğretmenlerin kapılarına, 'Evimi arama yapacak güvenlik personeli, ben de devlet memuruyum. Evimi fazla dağıtmayın, tabi ki lütfen' diye not yazdıkları görüldü.

  Yeni ve Turgut Özal Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, araçlarla ev eşyalarını taşırken; bazı vatandaşlar ise yanlarına alabildikleri eşyalarıyla hendek ve barikatları aştıktan sonra bulduğu araçla ilçeyi terkettikleri gözlendi.

  Sokağa çıkma yasağı söylentisi İdil de göçe yolaçtı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir