Petrol
92.59
-0.11%
Euro
18.2671
0.12%
Dolar
17.9497
0.20%
Altın
1.024
0.24%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
434.451
-0.51%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Soma'daki kayıp işçi televizyonda görülünce ailesi umutlandı

  Soma maden ocağında emniyetçi olarak çalışan ve kayıp olarak bilinen Tayip Şenlik'in televizyona çıkan görüntüsü ailesine umut oldu.
  • 16.05.2014 - 17:36
  Soma'daki kayıp işçi televizyonda görülünce ailesi umutlandı

  Soma daki kayıp işçi televizyonda görülünce ailesi umutlandı #1

  Soma'da yaşanan maden kazasıyla sarsılan ve hala yakınlarından Haber alamayan aileler, umutlu bekleyişlerini sürdürüyor. Bu ailelerden madende emniyetçi olarak görev yapan Tayip Şenlik'in ailesine, AA kameralarınca kaydedilen ve televizyonlarda yer alan bir görüntü umut oldu.

  Oğlunun kurtulduğunu sandı ama.. İZLE

  "22 SENELİK ÇOCUĞUMU BİLMEZSEM BAŞKA BİR ŞEY BİLMEM"

  Kıbrıs gazisi olan 61 yaşındaki baba Hasan Şenlik, kazanın ilk günü kaydedilen görüntüleri yeniden izledi. Madenden kurtarılan işçilerin çıkartılması sırasında bir yarbay rütbeli subayın yanında baretli ve mavi tişörtlü olarak işçinin oğlu olduğunu iddia eden baba, "Ben çocuğumu, 22 senelik çocuğumu bilmezsem, başka bir şey bilmem" diye konuştu.

  Soma daki kayıp işçi televizyonda görülünce ailesi umutlandı #2

  "BU BENİM OĞLAN"

  Kazanın olduğunu duyduktan sonra kendisinin madene koştuğunu sonrasında gece saatlerinde, evden arandığını ve oğlunun televizyonda sağ olarak göründüğünü öğrendiğini dile getiren Şenlik,  "Biz o akşam madene gittik. Siz çekim yapıyordunuz, sonra televizyonda görmüşler. Beni çağırdılar madenden 'oğlanı televizyonda gördük ocak ağzında' dediler. Biz oradan geri geldik. Ondan sonra ne gelen var, ne giden akşam olur, sabah olur, 3 gün geçti daha hala yok. Bu görüntü benim oğlan. Şu mavi tişörtlü. Ben 22 yıllık evladımı bilmez miyim. Bu benim çocuk. Sapa sağlam görüyoruz, bir daha haber alamıyoruz." ifadelerini kullandı. 

  "OCAK AĞZINDA VAR KENDİSİ YOK ŞAŞTIK"

  Şenlik, oğluna sağ olarak kavuşma umutlarını korumaya çalıştıklarına işaret ederek, "İki yıllık üniversite mezunu, bu sene üçü bitiricek, seneye dördü. İnşallah ondan sonra, Allah kısmet ederse askere göndereceğiz ama şimdi bir şey yok. Ocak ağzında var kendisi yok şaştık. Ne diyeceğimizi sapıttık" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir