Euro
9.8881
-0.35%
Dolar
8.3082
-0.48%
Altın
483.2
-0.72%
Borsa
1.396
-0.26%
Bitcoin
322.146
-4.66%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Sözcü ve Aydınlık'ı çileden çıkartan fotoğraf

  Huber Köşkü buluşmasında çekilen fotoğraf ulusalcı gazetelerde manşet oldu..
  • 22.02.2012 - 11:13
  Sözcü ve Aydınlık'ı çileden çıkartan fotoğraf

  Sözcü ve Aydınlık ı çileden çıkartan fotoğraf #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Her manşetinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti sert bir dille eleştirmeye çalışan Sözcü ve Aydınlık gazeteleri Huber Buluşması'nı yayınlanan fotoğraf üzerinden analiz etti.

  Her iki gazete de buluşmadan ajanslara servis edilen 4 adet fotoğraftan birisine fena halde kafayı taktı. O fotoğrafta Emine Erdoğan ve Hayrünnisa Gül ayakta duruyor, Gül ve Erdoğan ise koltukta oturuyordu.

  HUBER BULUŞMASINDAN KARELER

  SÖZCÜ VE AYDINLIK'TAN HUBER BULUŞMASI MANŞETLERİ

  Sözcü gazetesi, Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan'ın ayakta durduğu fotoğrafı manşetine koyarak, 'Kalkın da biraz hanımlar otursun' manşetini attı. Aydınlık gazetesi ise Atatürk'ün ayakta, eşi Latife Hanım'ın oturduğu fotoğrafı kullanarak bir karşılaştırma analizi kaleme aldı. Aydınlık'taki analizi yazan isim ise oldukça tanıdık; Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek.

  AYDINLIK ATATÜRK'ÜN FOTOĞRAFIYLA KARŞILAŞTIRDI

  Sözcü ve Aydınlık ı çileden çıkartan fotoğraf #2

  Perinçek, fotoğraf analizinde 'Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı konutu Huber Köşkü'nde görüştüler. Basına dağıtılan dört fotoğraftan üçünde eşleri Hayrünisa Gül ve Emine Erdoğan da var. Bugünün Türkiye'sinde kendilerine layık görülen yer kocalarının arkasında, ayakta ellerini kavuşturmuş hizmete hazırolda durmak. İki kadını fotoğraftan silseniz bir eksiklik olmayacak.' satırlarını kaleme aldı.

  SÖZCÜ'DE BİR GARİP ANALİZ!

  Sözcü ve Aydınlık ı çileden çıkartan fotoğraf #3

  'ABDULLAH Bey koltuğa eğreti oturmuş. Sanki gidici olduğunu içine sindirmiş...Tayyip Bey koltuğun sahibi. Adeta 'Koltuk benim' diyor. Eşler ayakta. Hayrünnisa Hanım'ın yüzü gülüyor. Emine Hanım'ın yüzüne ise orada bir kademe altta olmanın mutsuzluğu yansımış. PEKİ eşler neden ayakta duruyor? Bunlar padişah eşleri mi? Bu fotoğraf ailede erkeklerin mutlak hakimiyetini mi vurguluyor yoksa bu ikilinin gücünü mü? Aslında dördünün de bilmesi gereken o köşklerin, sarayların, koltukların kimseye kalmadığı, kalmayacağı..'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir