Euro
9.9223
-1.14%
Dolar
8.3535
-1%
Altın
487.47
-0.97%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
325.561
-5.71%
29ºC
İstanbul
Açık 29 C

  Süleyman Soylu'dan Aydın Doğan'a yanıt

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Doğan Grubu'a ait televizyon ve internet sitelerinde kendisiyle ilgili haberlere cevap verdi
  • Ajanslar
  • 15.05.2015 - 09:15
  Süleyman Soylu'dan Aydın Doğan'a yanıt

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile Aydın Doğan arasındaki tansiyon yükseliyor. Aydın Doğan'ın Doğan Grubu'na ait medya kuruluşlarında yaptığı açıklamaya, Soylu'dan cevap gecikmedi.

  Süleyman Soylu dan Aydın Doğan a yanıt #1

  "ZAVALLILIK"

  Süleyman Soylu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Doğan Grubu'nda kendisiyle ilgili çıkan haberlere tepki gösterdi. Aydın Doğan'ın manevi evlatlığı Demirtaş ile çarpık ilişkilerinin deşifre olması üzerine kendisine yönelik iftira niteliğinde haberlere yer verildiğini açıklayan Soylu, Aydın Doğan'ın kesinleşmemiş bir mahkeme kararına sığınmasının ise zavallılık olduğunu söyledi.

  Süleyman Soylu dan Aydın Doğan a yanıt #2

  AVUKATI CEVAP VERDİ

  Twitter adresinden yayınlanan açıklamada Avukat Uğur Kızılca, Soylu'nun belirtildiği gibi iftira ve gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu için değil Doğan Grubu'nda görev yapan üst düzey çalışanlarca dönemin kadın başbakanının ve bir annenin belden üstü fotoğraflarını alay konusu yapmasını sert bir dille eleştirdiği için manevi tazminatla karşı karşıya kaldığını söyledi. Soylu hakkında verildiği belirtilen tazminat davasının henüz kesinleşmediğini belirten Avukat Kızılca, Sakıncalı Gazeteci kitabından bir bölüm paylaştı.

  "ÇIPLAK FOTOĞRAFLAR VARDI"

  Soylu'nun, belirtilen kitapta yer alan "Dosyada çok önemli bir kadın siyasetçinin, sütyensiz, belden üstü çıplak, göğüsleri tamamen ortada resimleri vardı. Bu sarışın güzel kadın siyasetçinin resimlerinin tamamı, yandan çekilmişti" ifadeleri ve sonrasında belirtilen ikili arasındaki diyaloga tepki gösterdiğini belirten Kızılca, bu eleştiriler nedeniyle müvekkilinin tazminata mahkum edildiğini belirtti. Buna rağmen henüz kararın kesinleşmediğini kaydeden Avukat Kızılca, Aydın Doğan'ın kesinleşmemiş bir mahkeme kararını kamuoyuna açıkladığını belirtti.

  Süleyman Soylu dan Aydın Doğan a yanıt #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir