Petrol
111.97
0.89%
Euro
17.4852
-0.24%
Dolar
16.6145
0.54%
Altın
971.1
0.23%
Borsa
2473
-2.23%
Bitcoin
349.547
0.27%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C
  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı

  Diyarbakır Sur'da şehit düşen Yiğit Can Çiğa, Özgür Erdoğan, Osman Ateş, Zekeriya Bilgen ile Bora Tayfur için Diyarbakır'da tören düzenlendi
  • Ajanslar
  • 28.01.2016 - 17:34

  Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur İlçesi'nde PKK'lılarla güvenlik görevlileri arasında çıkan çatışmalarda şehit olan Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan, Uzman Çavuş Osman Ateş, Özel Harekar Komiseri Zekeriya Bilgen ile Özel harekat polisi Bora Tayfur için Diyarbakır Asker Hastanesi'nde uğurlama töreni düzenlendi.

  Saldırıda birlikte şehit olan 3 asker ile 2 polisin yakınları sık sık fenalaşırken, kadın asker ve polisler, şehit yakınlarını teselli etti.

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı #1

  "İNTİKAMINIZI ALDIK"

  Törende şehit yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Fenalaşan ve ağıt yakan şehit yakınlarını, Kayseri 1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın, "Çocuklarınızın intikamını aldık, üzülmeyin, namertleri sevindirmeyin" diyerek teskin etti.

  Zaman zaman sağlık ekiplerinin müdahale etmek zorunda kaldığı şehit yakınlarına protokol üyeleri taziyelerini iletti.

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı VİDEO

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı #2

  2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, şehit yakınlarına taziye dileklerinde bulunurken, şehit yakınları da komutana sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı #3

  "ABİM EVLENECEKTİ, ŞEHİT OLDU"

  Vatani görevini yaptığı birliğinden özel izinle törene katılan şehit Piyade Uzman Çavuş Ateş'in kardeşi Emre Ateş de gözyaşları içinde ağabeyinin çok genç olduğunu ve evleneceğini belirterek, birbirlerine doyamadıklarını söyledi.

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı #4

  5 YAŞINDAKİ ŞEHİT KIZI OYUNCAĞIYLA OYNADI

  Şehit Astsubay Erdoğan'ın 5 yaşındaki kızı Eylül Ada da her şeyden habersiz, elindeki oyuncak bebekle oynadı ve babasının fotoğrafını annesine gösterdi.

  Şehit polis memuru Tayfur'un anne ve babası ise cenazeler ambulanslara konulacağı sırada evlatlarının tabutunun arkasından koştu.

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı #5

  ASKER SELAMI İLE UĞURLADILAR

  Şehit Yüzbaşı Çiğa'nın tabutuna sarılan ve fotoğrafını öpen babası, "Oğlum, genç yaşta beni bırakıp gittin" diyerek feryat etti. Yakınları, şehitleri asker selamıyla uğurladı.

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı #6

  Toprağa verilmek üzere Çiğa'nın naaşı memleketi Mersin'e, Bilgen'in cenazesi Balıkesir'in Susurluk ilçesine, Erdoğan'ın naaşı Sivas'ın Divriği ilçesine, Ateş'in cenazesi Tokat'ın Pazar ilçesine ve Tayfur'un naaşı Ankara'ya gönderildi.

  Şehitlerin tabutlarını, fotoğraflarını öpen yakınları daha sonra tabut başlarından güçlükle alınabildi. Şehitler askerlerin omzunda ambulanslara konularak memleketlerine uğurlandı.

  Sur şehitleri gözyaşlarıyla uğurlandı #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir