Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.032
-0.84%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C

  Sur'da PKK'lıların rehin aldığı aileyi asker kurtardı

  Diyarbakır Sur'da, teröristlerin 48 gündür evlerinden çıkmalarına izin vermemesi yüzünden mahsur kalan aile, operasyonla kurtarıldı.
  • Ajanslar
  • 19.01.2016 - 08:41
  Sur'da PKK'lıların rehin aldığı aileyi asker kurtardı

  Sokağa çıkma yasağının 48'inci gününde devam ettiği Sur ilçesinde bir taraftan teröristlerle çatışan ve açtıkları hendekler ile kurdukları barikatları etkisiz hale getirmeye çalışan güvenlik güçleri, diğer taraftan da ilçeden çıkmalarına teröristler tarafından izin verilmeyen ve kalkan olarak kullanılmaya çalışılan vatandaşların yardımına koşuyor.

  Sur da PKK lıların rehin aldığı aileyi asker kurtardı #1

  Sur'da PKK'lıların rehin aldığı aileyi asker kurtardı VİDEO

  3'Ü ÇOÇUK 5 KİŞİ KURTARILDI

  Dün kurtardıkları bir ninenin hayır duasını alan asker ve polisler, bugün de teröristler yüzünden 48 gündür evlerinde mahsur kalan 3'ü çocuk 5 kişilik ailenin yardımına koştu. Aile, güvenlik güçleri tarafından güvenli bölgeye çıkarıldıktan sonra önce bir sağlık kuruluşuna götürülerek, kontrolden geçirildi, ardından da tüm şahsi ihtiyaçları karşılandı.

  Sur da PKK lıların rehin aldığı aileyi asker kurtardı #2

  ALLAH DEVLETTEN RAZI OLSUN

  Güvenlik güçlerine hem teşekkür hem de dua eden ailenin reisi, 'Günlerdir evimizden çıkamıyoruz. Ne zaman çıkmaya çalışsak engellendik. Allah askerimize ve polisimize güç versin. Çoluk çocuk perişan olmuştuk. Yiyecek hiçbir şeyimiz kalmamıştı. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağ olsunlar bizim için canlarını tehlikeye attılar. Hanımla birlikte çocuklara bakıp bakıp ağlıyorduk. Çok zor günler geçirdik. Kıyameti yaşadık. Allah kimseye bunları yaşatmasın. Allah devletimizden razı olsun' dedi.

  Sur da PKK lıların rehin aldığı aileyi asker kurtardı #3

  Sur da PKK lıların rehin aldığı aileyi asker kurtardı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir