Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
721.731
-5.88%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Sur'da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP'lilere tepki

  Sur'da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP'lilere tepki

  HDP'li vekiller Sur'da ilçeyi terk edenlere evinizde kalın çağrısı yapınca halk tepki gösterdi "Al kendi pisliklerini git.."
  • 04.02.2016 - 15:32

  Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 9 mahalleyi kapsayan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, zabıta aracı içeresinden, evlerini terk eden halka ‘mahallene sahip çık’, ‘ilçeyi terk etmeyin’ anonsları yapınca büyük tepkiyle karşılaştılar.

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #1

  AL KENDİ PİSLİKLERİNİ GİT

  Ev ve mahallelerine sahip çıkma anonsları yapan HDP milletvekilleri halkın; “Öz yönetiminiz bu muydu”, “Al kendi pisliklerini git buradan tepkileriyle neye uğradıklarını şaşırdılar.

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #2

  "EVLERİ TERK ETMEYİN" ÇAĞRISI YAPTILAR

  İlke Haber Ajansı'nın haberine göre, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, yasağın kalkmasıyla beraber zabıta aracı içerisinde ilçede halka anons yaptı. Halktan evlerini terk etmemelerini isteyen Aydoğan, “Evinizi terk etmeyin. Başka mahallelere göç etmeyin. Milletvekili olarak sizden rica ediyorum. Lütfen evlerimizi terk etmeyelim. Diyarbakır valiliğinin bize verdiği bilgiye göre bir daha yasak konulmayacak. Lütfen herkes evlerine dönsün. Bulunduğu evleri, mahalleleri, sokakları terk edenler, bunu durdurmalı. Elektrik ve sular verilecektir” çağrılarında bulundu.

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #3

  ÇIKIŞLARI KAPATALIM, GİDEMESİNLER

  HDP milletvekillerinin yanlarında olan kişilerden birisinin “Vekilim, ‘Eski Hal’in orasında Sur girişini tutalım ki kimse taşınmasın” teklifi ise dikkatlerden kaçmadı.

  HDP’li Milletvekili Aydoğan, kamyonet ile taşındığı esnada bir aileye “Nereye gideceksiniz, gidecek yeriniz var mı? Eviniz burası, mahalleniz burası, mahallenize sahip çıkın” sözleri üzerine vatandaşlar, “Ev mi kaldı. Nereye gideceğiz, sokakta mı yatalım?” diye tepki gösterdi.

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #4

  BU MUYDU ÖZYÖNETİMİNİZ?

  Yasağın kaldırılmasıyla ilçeye akın eden halk, can ve malının derdine düşerken HDP Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp halktan ilçeyi terk etmemelerini istedi. Yiğiltalp’a tepki gösteren bir vatandaş, “Hakkımızı devlet mi verecek yoksa parti mi verecek? Silahlı taraflar, bize güvence versin. Biz halkız. Artık size güvenmiyoruz. Bu muydu özyönetiminiz? Hani nerede devrimciliğiniz? Sizler saraylarda, villalarda oturuyorsunuz. Çocuklarınızı Avrupa’da okutuyorsunuz. Halkın bütün zenginliğini kullanıyorsunuz. Sonra da bize bu mayın tarlasına gitmemizi istiyorsunuz.

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #5

  AL KENDİ PİSLİKLERİNİ GİT

  Nereye gideceğiz. Ev mi kaldı yoksa iş yeri mi kaldı. Elektrik ve suyu tamir etsen ne olacak? Ev olmadıktan sonra ne yapayım senin öz yönetimini, devrimciliğini? Al kendi pisliklerini git buradan!” diye tepki gösterdi.

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #6

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #7

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #8

  Sur da zabıta araçlarıyla anons yapan HDP lilere tepki #9

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir