Euro
15.2599
-0.18%
Dolar
13.5715
-0.13%
Altın
794.2530
-0.05%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
502.112
0.16%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  Suriye jetlerinin Türkiye sınırını vurduğu anlar

  Suriye jetlerinin Türkiye sınırını vurduğu anlar

  Dün Resulayn kasabasını vuran Suriye jetleri bugün de Türkiye sınırındaki kasabayı bombaladı.
  • 13.11.2012 - 15:22

  Suriye jetlerinin Türkiye sınırını vurduğu anlar #1

  Geçen perşembe günü başlayan şiddetli çatışmaların ardından önemli ölçüde muhaliflerin kontrolüne geçen Ceylanpınar'ın karşısında bulunan Suriye'nin Resulayn ilçesi dün olduğu gibi bugün de Suriye savaş uçaklarının bombardımanına hedef oldu.

  Dün 3 kez bombalanan Resulayn ilçesi, bu sabah saat 09.50 sıralarında Suriye savaş uçakları tarafından yeniden vuruldu.

  KARE KARE SURİYE JETLERİNİN SINIRDAKİ BOMBARDIMANI

  ESAD'IN JETLERİ SINIRIN SIFIR NOKTASINI BOMBALADI

  TÜRKİYE SINIRINA 1 KİLOMETRE MESAFE

  Aniden Resulayn semalarında beliren Suriye ordusuna ait jet, Türkiye sınırına 1 kilometre mesafedeki Resulayn ilçesine peş peşe 3 bomba bıraktı. Büyük gürültüyle patlayan ve Ceylanpınar'da büyük korkuya yol açan bombaların düştüğü yerleşim birimlerinden dumanlar yükseldi. Yükselen dumanların ardından sınırın iki tarafı olan Resulayn ve Ceylanpınar'da kargaşa yaşandı.

  Suriye jetlerinin Türkiye sınırını vurduğu anlar #2

  SURİYELİLER KAÇMAYA DEVAM EDİYOR

  Dün başlayan bombalama sonrası ikinci bir hava saldırısı korkusuyla Türkiye sınır hattında bulunan tren raylarına yakın bölgeye sığınan çok sayıda Suriyeli, savaş uçaklarının saldırısının ardından telleri aşarak Ceylanpınar'a geldi. Yanlarında çocukları ve az sayıdaki eşyaları ile Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, askerler tarafından çadır kentlere yönlendirildi.

  GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

  Dün başlayan ve bu sabah devam eden hava saldırısı sonrası Türkiye sınırındaki güvenlik önlemleri de artırıldı. Dünden itibaren Resulayn sınırında daha önce kazılan mevzilere yenileri eklendi. Askerler sınır hattı boyunca 20 metre aralıklarla kazılan mevzilerde silahları ile nöbet alırken, birkaç yüz metre aralıklarla kazılan mevzilere ise üzerlerinde uçaksavar bulunan zırhlı araçlar yerleştirildi.

  SINIRDAKİ VATANDAŞLAR UZAKLAŞTIRILIYOR

  Yaşanan hareketlilik sonrası güvenlik güçleri, sınır hattında yaşananları izleyen meraklı vatandaşları bölgeden uzaklaştırıyor. Zırhlı araçlar ile sürekli olarak vatandaşları sınır hattından uzaklaşmaları konusunda anonslar ile uyarıyor. Polis bölgeden uzaklaşmayan vatandaşları zor kullanarak dağıtacağı konusunda da uyarıyor.

  YARALILAR GELDİ

  Savaş uçaklarının bombaladığı Resulayn'da, patlama sonrası yaralananlar da yakınları tarafından sınırı geçirilerek Ceylanpınar'a getirildi. Yaralıların tedavisine Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde başlandı.Öte yandan yetkililer belediye hoparlörleri ve zırhlı polis araçları ile ilçe halkını zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları ve sınır hattından uzak durmaları yönünde uyarı anonsları yapıyor.


  Görüş Bildir