Euro
15.1658
-0.69%
Dolar
13.4215
-0.37%
Altın
792.11
-0.19%
Borsa
1933
-3.91%
Bitcoin
463.960
-4.55%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Suriye'den saldırıyla ilgili ilk resmi açıklama

  Suriye Enformasyon Bakanı Ümran El-Zuabi devlet televizyonuna Akçakale ile ilgili açıklamada bulundu.
  • 04.10.2012 - 13:36
  Suriye'den saldırıyla ilgili ilk resmi açıklama

  Suriye den saldırıyla ilgili ilk resmi açıklama #1

  Bakan El Zubai Şanlıurfa ’nın Akçakale İlçesi'ne düşen top mermisi olayı ile ilgili, Suriyeli yetkililerin Türk topraklarını hedef alan ateşin kaynağını araştırdıklarını ve bu olayın ciddi şekilde incelendiğini söyledi. Suriye olarak komşu ülkelerle iyi komşuluk ilişkileri içinde olmayı ve komşularına saygı duymak istediğini belirten Bakan El-Zuabi, kardeş ve dost Türk halkına başsağlığı diledi.

  "TÜRKİYE KAÇAK GİRİŞLERİ ÖNLESİN"

  Bakan El-Zuabi açıklamasının devamında, Türkiye ile çok uzun bir sınırları olduğunu, teröristlerin sınırdan ülkelerine sızmalarını ve kaçak silah geçişini önlemelerini istedi. El-Zuabi Türk tarafına seslenerek, bu tür sınır kazalarında devletlerin akıllıca, rasyonelce ve sorumluca hareket etmesi gerektiğini, özellikle silahlı terör gruplarının bölgedeki varlığının ciddiye alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

  "MİLLİ EGEMENLİĞİMİZE SAYGI DUYUN"

  Bakan El-Zuabi ayrıca terör gruplarının sadece Suriye’nin milli güvenliğini değil, bölgedeki tüm ülkelerin güvenliğini hedef aldığını sözlerine ekledi. Bakan El Zuabi Suriye’nin milli güvenliğini bozmak isteyen terör gruplarının olduğunu, o yüzden Suriye’nin milli egemenliğine tüm tarafların saygı duymasını istedi.


  Görüş Bildir