Euro
9.5121
-0.13%
Dolar
7.9963
-0.11%
Altın
464.66
-0.12%
Borsa
1.321
0.51%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C
  Suriyeli muhalifler Erbakan taburu kurdu

  Suriyeli muhalifler Erbakan taburu kurdu

  Saadet Partisi'nin İran'ı destekleyen tavrını eleştiren bir gurup Suriyeli muhalif Erbakan taburu kurdu
  • 28.12.2012 - 11:57

  Suriye'de bir grup direnişçi Necmettin Erbakan'ın fotoğrafı etrafında toplanarak Necmettin Erbakan Taburu'nu kurduklarını ve Esed'e karşı mücadele edeceklerini duyuran bir video paylaştı.

  İSRAİL'LE 30 YILDIR ÇATIŞMAYAN ESAD

  Videoda, Necmettin Erbakan'ın fotoğrafı ve her iki yanına konulmuş Kur'an-ı kerim görülüyor. Grup adına cihat açıklaması yapan sözcü, "Bizler ömrünü emperyalizm ve siyonizme karşı mücadeleye adamış Necmeddin Erbakan'ın talebeleri olarak 30 yıldır Siyonist İsrail'in bekçiliğini yapan ve Golan'ı işgal eden Yahudi devleti ile bu süreçte bir defa bile çatışmayan Zalim Esad güçlerine karşı direnişimizi sürdüreceğiz"ifadelerini kullanıyor.

  Suriyeli muhalifler Erbakan taburu kurdu #1

  Saadet Partisi'nde bazı kesimlerin İran tarafından yanlış yönlendiridiğini belirten sözcü, "Ancak Milli Görüş hareketinin liderlerinden bazılarının özellikle İran yanlısı kesimler tarafından Suriye konusunda yönlendirildiğini üzüntü ile takip ediyoruz. Bu kesimler mazlum Suriye halkının tertemiz cihadını çeşitli komplo teorileriyle lekelemeye ve Müslümanları katleden bu zalim diktatöre karşı sürdürülen direnişi ABD destekliterör çatışmaları olarak gösterilmesine neden oluyorlar" diye konuşuyor.

  Sözcü ayrıca şunları söylüyor:

  MİLLİ GÖRÜŞ YANIMIZDA

  "Milli Görüş'ün değerli gençliği ve akil adamlarının mazlum Suriye halkının yanında olduğunu biliyoruz. Bizler Necmettin Erbakan Tugayları olarak Seadet Partisi'nin değerli liderlerini tıpkı Beşşar Esad ile görüştükleri gibi Suriye direnişi ile de görüşmeye ve amaçlarımızı ve araçlarımızı bizim dilimizden dinlemeye davet ediyoruz. Milli Görüş'ün değerli akil adamlarına ve liderlerine diyoruz ki, Suriye'nin yetim kalmış onbinlerce çocuğu, Evladını kaybetmiş anaları, dul kalmış kadınları ve aslında ümmetin düşmanlarına karşı kullanılması gerekirken Müslüman halka karşı kullanılan uçaklar ve silahlarla taruman edilmiş şehirleri sizleri Suriye Suriye direnişini katılmaya en azından ziyaret edip bileri dinlemeye davet ediyoruz."

  MUHALİFLER ERBAKAN TABURU KURDUSuriyeli muhalifler Erbakan taburu kurdu #2

  Her gün gerçekleştirilen bombardımanlarla ölümlerin sıradan hale geldiğini söyleyen grup sözcüsü, "Suriye halkının vergileriyle ümmetin düşmanlarına ve özellikle de İsrail'e karşı cihat için satın alınmış Suriye uçakları, zalim Esad güçleri tarafından kendi halkını soykırımdan geçirmek için kullanıyor" şeklinde konuşuyor.

  Sözcü konuşmasını şöyle sürdürüyor:

  "Artık her gün öldürülen ve yaralanan Müslüman Suriyelinin sayısı onlarla değil yüzlerle ifade ediliyor. Bizler ezilen ve zulme uğrayan halkımızın hakları için cihat ediyoruz. Suriye halkı kurulduğundan bu yana zalim İsrail rejimine bir mermi bile sıkmayan, sözde İran İslam Cumhuriyeti ve onun etkisinndeki bütün Şii gruplar tarafından katliamdan geçiriliyor. Hiç kimse bu büyük vahşetin devam etme kararının sadece Tahran veya Moskova'dan verildiğini sanmasın, bilakis Müslüman halkımıza yönelik bu yıkıcı katliam ABD ve Batılı ülkeler tarafından sessiz kalınmak zalim Beşşar Esad zulmüne ve zalim rejimine sessiz kalmak suretiyle destekçi oluyorlar. ABD ve Avrupa'nın katliama sessiz kalması, rejimin gizli müttefiki olduklarını göstermektedir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir