Euro
15.4202
-1.02%
Dolar
13.6351
-1.18%
Altın
785.67
-0.46%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
718.842
-0.42%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Suruç'ta bir patlama daha İZLE

  Suruç'ta bir patlama daha İZLE

  Şanlıurfa'nın Suriye ile sınırı bulunan Suruç ilçesine önceki gün top mermisi düşmesinin ardından bugün bir patlama daha meydana geldi.
  • 29.09.2014 - 12:32

  suruc

  IŞİD ile PKK arasındaki çatışmalar Kobani (Ayn el Arap) bölgesinde devam ediyor. Çatışmaların yaşandığı bölgeden atıldığı değerlendirilen havan havan mermisi Mürşitpınar Mahallesi'nde konuşlanan Türk askeri ve basın mensuplarının 100 metre uzağına düştü.

  Suruç ta bir patlama daha İZLE #2

  İKİNCİ HAVAN BARINMA MERKEZİNİN YANINA

  Aradan 5 dakika geçtikten sonra ikinci havan mermisi de Suriyeli Kürtler için geçici barınma merkezi yapılan Süleyman Şah Dostluk Parkı'nın yakındaki boşluğa düştü. Çevredeki vatandaşların kısa süreli panik yaşadığı patlama sırasında ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

  Basın mensuplarının 100 metre uzağına top mermisi düştü - İZLE

  Patlamanın yaşandığı bölgeye ise tank ve zırhlı araçların konuşlandığı görüldü. Bu arada Kobani'de patlama sesleri yükselirken, şehir merkezini toz bulutu kapladığı görüldü.

  Suruç ta bir patlama daha İZLE #3

  Suruç ta bir patlama daha İZLE #4

  Suruç ta bir patlama daha İZLE #5

  SINIRA GİDEN YOLLAR KAPATILDI

  Çatışmaların sürdüğü Kobani'ye ulaşımı sağlayan yollarda ise bugün alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Suruç'un birçok noktasında polis ve jandarma kontrol noktaları oluştururken, Mürşitpınar Sınır Kapısı'na araçla geçişlere de izin verilmiyor. Gazetecilerin de sınır hattına gitmesine izin vermeyen güvenlik güçleri sadece Kobani'ye geri dönmek isteyen Suriyelileri kimliklerini göstermelerinin ardından yaya olarak Mürşitpınar Sınır Kapısı'na gönderiyor.

  HENDEK KAZILIYOR

  Çatışmaların ardından ülkesini terk eden Suriyelilerin geçişinin yapıldığı Yumurtalık bölgesinde ise dün yağan yağmur sonrası oluşan çamur nedeniyle araçlar hareket edemeyince, bölgede çalışmalara ara verildi. Halen bölgede iş makineleri ile alanın temizlenmesine çalışılırken, az sayıdaki Suriyelinin ise ilerleyen saatlerde Türkiye'ye alınacağı kaydedildi. Bu arada Suriyelilerin sınır hattında bulunan araçların alımı için aynı bölgede park etmelerine yönelik çalışma da sürdürülüyor. Sınır hattının yanındaki boş arazinin etrafında birkaç metre genişliğinde ve derinliğinde hendek kazılırken, aradaki alana araçların konulacağı ve trafiğe çıkmalarına kesinlikle izin verilmeyeceği de bildirildi.

  300 KİŞİ SINIRA YÜRÜDÜ

  Bu arada son günlerde artan çatışmaların ardından kendilerine 'Barış Anneleri İnisiyatifi' adını veren ve HDP'lilerin de desteklediği çoğunluğu kadın 300 kişilik kalabalık, sloganlar eşliğinde Suriye sınır hattına yürüdü. Çatışmaların yoğunlaştığı Mert İsmail bölgesinde sınır hattına yürüyen kalabalık, çatışmaların son bulması dileğinde bulunurken, sınır hattındaki bazı noktalarda YDGH üyelerinin kimlik kontrolü yapması da dikkat çekti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir