Petrol
94.92
-3.29%
Euro
18.2535
-0.80%
Dolar
17.961
0.16%
Altın
1.027
-1.15%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.010
-0.51%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Suruç'ta yaralılara ilk müdahaleyi yapan doktor konuştu

  Suruç'ta meydana gelen patlama sonrası ilk müdahaleyi yapan doktor Ayten İnan, "Kapkaraydılar ve kömüre dönüşmüşlerdi" dedi.
  • 20.07.2015 - 20:01
  Suruç'ta yaralılara ilk müdahaleyi yapan doktor konuştu

  Suruç ta yaralılara ilk müdahaleyi yapan doktor konuştu #1

  Türkiye'nin çeşitli yerlerinden Suruç'a gelen 'Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu' üyelerinin Amara Kültür Merkezi bahçesinde açıklama yaptıkları sırada patlayan bombanın en yakından şahitlerinden biri Doktor Ayten İnan.

  "KAPKARAYDILAR, KÖMÜRE DÖNMÜŞLERDİ"

  İstanbul'dan gelen ve patlama esnasında olay yerinde bulunan İnan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

  "Grubun tamamı açıklama sırasında bahçedeydiler ve kümülatif olarak daire oluşturmuşlardı. Yaklaşık 300 kişiydik. Türkiye'nin dört bir yanından gelmişlerdi. Barış için gelmişlerdi, hepsi pırıl pırıl insanlardı. Birden bir patlama oldu ama ne olduğunu anlayamadım. Kulaklarım duymaz oldu. Yere düşmüştüm. Kendime geldiğimde yanımdaki çocuklara baktım. Tahtadaki satranç taşları gibi yere devrilmişlerdi. Kapkaraydılar ve kömüre dönüşmüşlerdi.

  HER TARAF YANMIŞTI

  Her taraf yanmıştı. Güçlükle ayağa kalktım. Yaralılara müdahale ettim. Ardından polisler ve ambulanslar geldi. Hastaneye kadar yaralılara müdahale ettim. Buraya beraber geldiğim arkadaşlarımı arıyorum ve hepsinin telefonu kapalı. Burada devlet güvenlik zaafiyeti yaşamış ve vatandaşını koruyamamıştır."

  Suruç ta yaralılara ilk müdahaleyi yapan doktor konuştu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir