Euro
9.6974
0%
Dolar
8.1057
0%
Altın
455.18
0.06%
Borsa
1.378
0.18%
Bitcoin
513.489
4.75%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Taksim Yayalaştırma Projesi'nin 2. etabı başladı

  Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde yol genişletme çalışmaları başlatıldı.
  • 28.08.2013 - 12:34
  Taksim Yayalaştırma Projesi'nin 2. etabı başladı

  Taksim Yayalaştırma Projesi nin 2. etabı başladı #1

  Taksim Yayalaştırma Projesi 1. Etabı'nın tamamlanmasının ardından Sıraselviler Caddesi araç trafiğine çift yönlü açılacak. Bu kapsamda Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde yol genişletme çalışmaları başlatıldı.

  Taksim Yayalaştırma çalışmaları kapsamında dün başlatılan çalışmaların bitiminde Mete Caddesi ve Sıraselviler Caddesi’ni birbirine bağlayan kavşak genişletilecek. Sıraselviler Caddesinin çift yönlü kullanılması için yapılan çalışmaların devamında Mete Caddesine giden yolun da bir kısmı genişletilerek trafiğin akışkan hale getirilmesi amaçlanıyor.

  Taksim Meydandan Gümüşsuyu'na inen İnönü Caddesi'nin girişindeki fünikiler havalandırmasının bulunduğu nokta ise etrafı kazınarak kavşak haline getirilecek. Sıraselviler'den gelen araçlar bu kavşaktan dönerek Mete Caddesi'ne giriş yapacak.

  15 EYLÜL'DEN SONRA ARAÇ TRAFİĞİ BİTECEK

  Taksim Yayalaştırma Projesi'nin 1. Etabının bitiş tarihi olan 15 Eylül 2013 itibariyle Gezi Parkı'nın önündeki yol da araç trafiğine tamamen kapatılacak. Yüklenici firma yetkisi Ali Aslan, 'Taksim Yayalaştırma Projesi' kapsamında meydan tamamen yayaya teslim edileceği için Sıraselviler Caddesi gidiş-geliş olarak trafiğe açılacak. Mete Caddesinden gelen trafiği Sıraselviler Caddesi’ne rahatlatmak için yolu genişletiyoruz. Sıraselvilerden gelen trafiği de kavşak yaparak Mete Caddesine doğru trafiğe açacağız. 5-15 Eylül tarihleri arasında çalışmaları bitirip teslim etmeyi düşünüyoruz. Burası 3-5 günlük bir iş.' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir