Euro
15.2869
0.30%
Dolar
13.5515
0.55%
Altın
803.2560
0.27%
Borsa
1969
1.24%
Bitcoin
521.384
4.58%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Tan: Davutoğlu Kerkük'te tutuklanacaktı Kürtler önledi

  BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Davutoğlu'nun Kerkük ziyaretiyle ilgili çok konuşulacak iddialarda bulundu.
  • 14.11.2012 - 13:44
  Tan: Davutoğlu Kerkük'te tutuklanacaktı Kürtler önledi

  Tan: Davutoğlu Kerkük te tutuklanacaktı Kürtler önledi #1

  Altan Tan, ağustos ayında Kuzey Irak'ı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Irak merkezi hükümeti tarafından tutuklanmak istendiğini iddia etti. Altan Tan, "Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Kerkük ziyareti sırasında Maliki güçleri tarafından tutuklanmak istendi, ancak onu Kürtler kurtardı" dedi.

  ALTAN TAN'IN AHMET DAVUTOĞLU'YLA İLGİLİ İDDİASI

  "BAŞBAKAN BİR BENZİN TANKERİNİN ÜZERİNDE OTURUYOR"

  Skyturk360'ta yayınlanan Şimdi Söz Sizde programında Hilmi Hacaloğlu'nun sorularını yanıtlayan BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, açlık grevleri konusunda Başbakan Erdoğan'ı uyardı. Tan, "Başbakan bir benzin tankerinin üzerinde oturuyor haberi yok, elinde çakmakla bizi korkutuyor, ama bir ateş çaksa kendisi de yanacak, bu ülke de yanacak. Biz ciğer polemiği yapan değil ciğerli bir başbakan, yürekli bir başbakan arıyoruz' dedi.

  Tan: Davutoğlu Kerkük te tutuklanacaktı Kürtler önledi #2

  "ŞOV YAPMADIKLARINI ÖLEREK İSPAT ETMEK ZORUNDA KALACAKLAR"

  Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı'nın özel izniyle Diyarbakır Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlüleri ziyaret ettiğini belirten BDP Diyarbakır milletvekili, birçok tutuklunun ciddi kilolar kaybettiğini söyledi. Başbakan tarafından şov yapmakla eleştirilen açlık grevcilerinden 65'inin ölüm sınırında olduğuna dikkat çekti. Tan, "Açlık grevindekilerin sağlık durumu gittikçe kötüleşiyor. İnsanlar şov yapmadıklarını ölerek mi ispatlayacaklar. Açlık grevindeki bir kadın kör oldu" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir