Petrol
111.51
2.27%
Euro
17.4626
-0.37%
Dolar
16.7454
0.28%
Altın
972.96
0.31%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
327.931
3.83%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Taner Yıldız: İşçi kardeşimin yanında koltuğun önemi yok

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Soma'da kazanın meydana geldiği maden sahasında yaptığı incelemeler sırasında konuştu.
  • 15.05.2014 - 23:22
  Taner Yıldız: İşçi kardeşimin yanında koltuğun önemi yok

  Taner Yıldız: İşçi kardeşimin yanında koltuğun önemi yok #1

  Yıldız, kazanın ardından maden bölgesinde kurtarma ekipleri, işçi yakınları ve medya mensuplarına ilk andan itibaren gıda hizmeti veren Türk Kızılay Derneği stantlarını ziyaret etti.

  Kızılay personeline kolaylıklar dileyen Yıldız, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada bardakla dağıtılan çorba ile simitten alan Yıldız, bir işçi yakınını görünce aldığı çorbayı ve simiti kendisine ikram etti.

  İŞÇİ YAKINI: BU ALLAH'TAN GELEN BİR ŞEY

  Bir süre kazada yakınını yitiren işçi yakınıyla konuşan Yıldız, kendisini teskin etti.

  Yürütülen çalışmalardan dolayı Bakan Yıldız'a teşekkür eden işçi yakını, "Zaten Soma kömürleri, şefiyle amiriyle her şeyiyle hepiniz seferber oldunuz. Hepimiz bir aileyiz burada hepimiz birbirimiz için ama yapacak bir şey yok ki bu Allah'tan gelen bir şey" dedi.

  ''İSTİFA EDECEK MİSİNİZ?''

  Sahada bekleyişlerini sürdürenlerle görüşmesi sırasında avukat olduğunu belirten Kemal Özgür Yetkin, Bakan Yıldız'a kaza nedeniyle istifa edip etmeyeceğini sordu.

  "İŞÇİ KARDEŞİMİN YANINDA KOLTUĞUN ÖNEMİ YOK"

  Yıldız, bu soruyu kendisine daha öncede sorduğunu hatırlattığı Yetkin'e, makam düşkünü bir insan olmadığını ifade ederek, şunları söyledi: "Benim koltuk, masa, sandalyeyle ilgili düşüncemi belki okumuşsundur. Avukat Bey gözümde, işçi kardeşimin yanında şu kadar değeri yok. Eğer böyle bir kazanın, bırakın olmasını, bırakın bu dediğiniz sayıları, bir tane işçi kardeşimle koltuğumu hiçbir şekilde tartışmam."

  Yetkin, bakanın bu sözleri üzerine "istifa edeceğinizi anlıyorum o zaman" diyerek ayrıldı. Yıldız, daha sonra beraberindekilerle AFAD Mobil Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, bilgi aldı.

  Avukat Taner Yıldız'ı istifaya çağırdı İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir