Euro
15.2187
-0.08%
Dolar
13.6359
-0.10%
Altın
788.2920
0.02%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
515.775
3.95%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C

  Taner Yıldız'dan Nişantaşı göndermesi

  Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Bunlar, Nişantaşı’ndaki vatandaşlarımızı da elektriksiz ve doğalgazsız bırakma derdindeler." dedi.
  • İHA
  • 04.08.2015 - 12:41
  Taner Yıldız'dan Nişantaşı göndermesi

  Taner Yıldız dan Nişantaşı göndermesi #1

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Bakan Yıldız, "Şahdeniz" olarak bilinen Bakü-Tiflis-Erzurum Doğalgaz Boru Hattı’nda dün gece yaşanan patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, bölücü terör örgütünün, halkın huzur ve refahına kastettiğini bir kez daha gösterdiğini belirtti.

  NİŞANTAŞI GÖNDERMESİ

  Yıldız, PKK'nın yalnızca Çukurca'da yaşayanları değil Nişantaşı'nda yaşayanları da elektriksiz ve doğalgazsız bırakma derdinde olduğunu söyledi.

  DOĞALGAZ BORU HATTINA SALDIRI

  Bakan Yıldız, açıklamasında şunları söyledi;

  "Saldırı, Erzurum’dan ülkemizin batısına doğalgazı taşıyan Bakü-Tiflis-Erzurum Doğalgaz Boru Hattını hedef almıştır. Bu saldırı, terör örgütünün, ülkemizin her bölgesindeki vatandaşların huzur ve refahına kastettiğinin en somut göstergelerinden biridir.

  SADECE ÇUKURCA'DA YAŞAYANLAR DEĞİL

  Bunlar, sadece Çukurca’da yasayan kardeşlerimizi değil, Nişantaşı’ndaki vatandaşlarımızı da elektriksiz ve doğalgazsız bırakma derdindeler. Terör örgütlerinin bu saldırılarına elbette ki devletimiz gereken karşılığı verecektir. Halkın huzur ve refahına kasteden bu saldılar karşısında, terör örgütünün siyasi uzantılarının da artık gerçeği görmeleri, saldırılara tepki göstermeleri gerekmektedir.

  Aziz milletimiz, doğudan batıya kuzeyden güneye, birlik ve beraberlik içerisinde, terör belasının karşısındadır; 78 milyonun terör saldırılarına hep beraber tepki göstermesi de vatandaşlarımızın yaşananları son derece doğru okuduğunu göstermektedir."


  Görüş Bildir