Euro
10.0473
0.11%
Dolar
8.4507
0.15%
Altın
490.86
-0.28%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
339.707
-2.17%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Tarhan Erdem: CHP yıkılsın tekrar kurulsun

  Tarhan Erdem: CHP yıkılsın tekrar kurulsun

  CHP'nin eski Genel Sekreteri ve KONDA Araştırma'nın sahibi Tarhan Erdem, CHP'yi sert bir dille eleştirdi.
  • 12.08.2014 - 08:19

  Star gazetesine konuşan KONDA Araştırma’nın sahibi ve CHP eski Genel Sekreteri Tarhan Erdem, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu MHP ile birlikte çatı aday gösteren CHP’yi eleştirdi.

  Tarhan Erdem: CHP yıkılsın tekrar kurulsun #1

  Erdem, “CHP’nin, artık Türkiye’ye hizmet etme şansı yoktur. CHP’nin adeta yıkılıp yeniden kurulması lazım. Ancak öyle çözüm gelir” dedi. Tarhan Erdem'in Star'a yaptığı açıklamalardan satır başları: 

  YA İKİ ADAY GÖSTERSELERDİ YA DA HİÇ GÖSTERMESELERDİ

  Yüzde 38 oy CHP ve MHP’yi artık daha ölçülü konuşmaya teşvik eden bir değerdir. Eğer CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli iki ayrı aday gösterseydi ya da hiç aday göstermeselerdi, bugün Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci turu konuşuyorduk.

  SEÇİMLERDE STRATEJİK HATA YAPTILAR

  Kılıçdaroğlu ile Bahçeli, seçimlerde stratejik hata yaptılar. CHP’lilerin bir bölümünün oy vermeye gitmeyeceği, MHP tabanından AK Parti’ye oy kayacağı belliydi. CHP’nin aldığı sonucu, sağa açılma politikasının eseri olarak görenler var. Bence yanlış. Bu, sağa ya da sola açılma değil, politikasızlığın sonucu. CHP son 10 senede Erdoğan’a karşıtlıkla siyaset yapmaya çalıştı.

  ERDOĞAN NE DERSE YANLIŞTIR

  Erdoğan ne derse yanlıştır. 5 yıl önce parti programına giren maddelere bile Erdoğan dediği için karşıdır. Kendiniz canhıraş şekilde bir politikayı yazmışsınız, geliyorsunuz 2007 veya 2013’te Erdoğan o politikayı uyguladığı için karşı çıkıyorsunuz. Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz. Veya Erdoğan pek çok şey söylüyor. Ona karşı çıkıyorsunuz; ama sizin ne söylediğiniz belli değil.

  CHP'NİN ÜLKEYE HİZMET ETME ŞANSI YOK

  Devlet Bey’in ne yapacağını bilmem ama CHP’nin, Türkiye’yi kapsayan bu partinin, artık Türkiye’ye hizmet etme şansı yoktur.Yönetim değişikliği olsa da, Kılıçdaroğlu gitse de olmaz. Denir ki bütün kurultaylar bakidir, bütün yöneticiler değişmiştir, yeniden bir parti 5-10 yıl içinde ayağa kalkmaya çalışacaktır, programımızı, tüzüğümüzü konuşacağız. O zaman bakılır.

  YIKILIP YENİDEN KURULMASI GEREKİYOR

  Mesele oy meselesi, sağa kaydı, sola kaydı meselesi değil. Parti yönetiminde, en küçük belde teşkilatından genel merkeze kadar sorun var. CHP’nin adeta yıkılıp yeniden kurulması lazım. Son seçimler projektörü oraya çevirdi. Fakat bunu yapmak çok zor.

  CHP TÜZÜĞÜ DEMOKRATİK DEĞİL

  Bugünkü tüzüğün demokratik bir yanı var mı? Genel başkan merkez yönetim kurulunu ‘Seni görevden aldım’ diyebiliyor. Bunun demokrasiyle, siyasetle, hayatla bir ilgisi var mı?

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir