Euro
15.1707
-0.39%
Dolar
13.6117
-0.28%
Altın
786.3530
-0.22%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
512.956
0.56%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C
  Tayyar: PKK ve Suriye muhaberatının ortak saldırısı

  Tayyar: PKK ve Suriye muhaberatının ortak saldırısı

  Biz daha önce Gaziantep'teki ziyaretlerimizi bize gelen istihbarat uyarıları nedeniyle yarıda bıraktık.
  • 20.08.2012 - 22:53

  Tayyar: PKK ve Suriye muhaberatının ortak saldırısı #1

  Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Gaziantep'teki saldırıyı değerlendirdi. Tayyar, bombalı saldırının PKK ve Suriye istihbarat örgütü EL Muhaberat'ın ortak bir saldırısı gibi göründüğünü kaydetti.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!..

  Şamil Tayyar şunları söyledi:

  İşin bu yönünü sonraya bırakmak istiyorum. İşin ihmal boyutunu sonra konuşuruz. Yetkililerle konuşuruz paylaşırız burada bir ihmal varsa sorumlusu kimse hesabını mutlaka verecektir. Gaziantep Doğu ve Güneydoğu’da göç dalgasının önündeki en önemli kentlerden biridir. 200 bin işçi çalışıyort. Önmeli bir kısmı Kürt kardeşlerimiz. Kürt sorunun çözümü için rol model olabilecek bir kentti. Vermek istedikleri başka mesajlar var.

  PKK VE SURİYE MUHABERATIN ORTAK SALDIRISI

  Eylemin biçimi ve bize ulaşan istihbaratlara göre El Muhaberat ve PKK işbirliğiyle bu saldırının yapıldığını tahmin ediyoruz. Sığınmacılar arasına karışan bazı muhaberat unsurlarının bu saldırıda aktif bir eylem olduğunu düşünüyoruz. Gaziantep’te bir Türk Kürt kardeşliğini bozmaya yönelik bir hedef söz konusudur. Aklıselim galip gelmelidir. Ben hemşehrilerimi sağ duyulu olmaya davet ediyorum. Amanos ve Gaziantep'teki hatta ciddi bir terörist hattın olduğunu öğrendik. Sadece PKKK değil el muhaberatın da bölgede faal olduğunu biliyoruz. 

  Tayyar: PKK ve Suriye muhaberatının ortak saldırısı #2 Tayyar: PKK ve Suriye muhaberatının ortak saldırısı #3

  Tayyar: PKK ve Suriye muhaberatının ortak saldırısı #4


  Görüş Bildir