Dolar
7.7132
-0.1049%
Euro
9.0563
0.0011%
Altın
1896.68
0.5801%
Borsa
1147.45
0.1929%
G. Altın
470.118
0.6633%
Bitcoin
83863.43
0.822%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Tayyar: Sorumlusu kimse kafası kopartılmalıdır

  Tayyar: Sorumlusu kimse kafası kopartılmalıdır

  AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Bingöl saldırısıyla ilgili açtı ağzını yumdu gözünü...
  • 19.09.2012 - 13:33

  Tayyar: Sorumlusu kimse kafası kopartılmalıdır #1

  AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk TV'de Gün Ortası programında Didem Yılmaz'ın Bingöl saldırısıyla ilgili sorularını yanıtladı.

  Şamil Tayyar şunları söyledi:

  "O ÇOCUKLARI GÜVENLİK TEDBİRİ ALMADAN GÖNDERMEK NASIL BİR AYMAZLIKTIR"

  "O çocukları hiçbir güvenlik tedbiri almadan o yola göndermek nasıl bir aymazlıktır. Anlaşılıyor ki PKK, o konvoyun oradan geçeceği konusunda bilgi sahibi. Bir istihbarat var. Bu istihbarat TSK içinden mi, emniyet içinden mi, MİT içinden mi? Askerleri taşıyan konvoydaki zırhlı araçlar olaya müdahale etmemiş, ateş açmamış. Bingöl saldırısında bana göre büyük bir ihanet var. 33 erin öldürüldüğü olayda da bu olayda da PKK ile istihbarat paylaşarak bir ihanet belirtisi var. 33 erin şehit edildiği eylem çözüm arayışlarını sabote etmeye yönelikti. Bu eylem de çözüm sürecini akamete uğratmaya yönelik, şiddeti arttırıcı etki yaratması için yapılan bir eylem. TSK'nın terörle mücadele konseptinin doğru olmadığını düşünüyorum. Mücadelede istihbarat zaafiyeti var. İstihbarat kuruluşlarını tek çatı altında toplayacak yeni bir yapılanmanın yolu açılmalı.

  "SORUMLU KİMSE KAFASI KOPARTILMALIDIR"

  Her olayda siyasi iktidarı sorumlu tutma alışkanlığı var. Şehit cenazelerinde küfür duyan, hakarete uğrayan, kafasına pet şişe fırlatılan benim. O karakolda nöbet tutması gereken ben miyim, Afyon 'da mühimmatı sayması gereken ben miyim? Siz bir emniyet müdürünün ya da generalin kafasına pet şişe atıldığını gördünüz mü? Burada hükümeti yıpratmaya yönelik bir tezgah var. Bu işin üzerine gidilmelidir ve kim olursa olsun kafası kopartılmalıdır. Vali olur, emniyet müdürü olur, komutan olur... Bunun bedeli ödetilmelidir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir