Euro
10.1199
0.61%
Dolar
8.5863
0.71%
Altın
487.01
1.35%
Borsa
1.425
0.46%
Bitcoin
410.096
1.80%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  TBMM'de bir ilk: Muharrem iftarı

  TBMM'de bir ilk: Muharrem iftarı

  Dün TBMM'de Genel Kurul çalışmalarına Muharrem Ayı iftarı için 45 dakika ara verildi.
  • 16.11.2012 - 09:02

  TBMM de bir ilk: Muharrem iftarı #1

  Meclis'te dün bir ilk yaşandı. İftar saati yaklaşırken de Genel Kurul çalışmalarına 45 dakika ara verildi. Birleşimi yöneten Mehmet Sağlam, bu arayı, "Muharrem iftarı nedeniyle 45 dakika ara veriyorum. İbadet eden arkadaşların da ibadetinin kabul edilmesini diliyorum" sözleriyle duyurdu.

  Muharrem orucu iftarı için Meclis Başkanlığı'na başvuran CHP'li Sabahat Akkiraz ilk gün verilen iftara katılamazken, iftara çok sayıda AK Parti ve CHP'li vekil katıldı.

  TBMM de bir ilk: Muharrem iftarı #2

  12 GÜN BOYUNCA ÖZEL MÖNÜ ÇIKACAK

  Alevi milletvekillerinin isteği üzerine harekete geçen Meclis Başkanlığı, Meclis Lokantası’nda Muharrem ayı boyunca tutulacak oruçlar için özel iftar mönüsü hazırladı. TBMM İdare Amirleri Salim Uslu, Malik Ejder Özdemir, Tarım Komisyon Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit’le yaptığı toplantıda 12 gün sürecek Muharrem iftarının ayrıntılarını belirledi. Meclis’teki muharrem iftar programı için Çorum Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Osman Eğri’ye de danışıldı. Çalışmaların ardından TBMM’de Muharrem iftarı düzeni alındı.

  YEMEK ETSİZ SOĞANSIZ, MASADA METAL ÇATAL BIÇAK YOK

  TBMM Lokantası’nda ise etsiz ve soğansız özel yemek mönüsü hazırlandı. Mönüde; etsiz soğansız yayla çorbası, diyet keşkek çorbası, pirinç ve bulgur pilavı, karnabahar pane, taze fasulye, diyet brokoli fırın, yoğurtlu ıspanak yer aldı. Masaya su konulmazken, kaysı kompostosu ve ayran ikram edildi. Masaya metal çatal, bıçak ve kaşık takımı konulmadı. İsteyene plastik çatal ve bıçak verildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir