Petrol
95.47
-1.16%
Euro
18.225
-0.20%
Dolar
18.1143
0.20%
Altın
1.023
0.21%
Borsa
3035
0.00%
Bitcoin
394.137
-7.95%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  TBMM'de tartışma: Sen zaten teröristsin

  TBMM'de tartışma: Sen zaten teröristsin

  TBMM Genel Kurulu'nda BDP'li Hasip Kaplan ile AK Parti'li milletvekilleri arasında kavga çıktı.
  • 13.10.2011 - 05:36

  TBMM de tartışma: Sen zaten teröristsin #1

  TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye ile İran Arasında Kapıköy ve Razi Kara Hudut Kapılarının Ortak Kullanımına İlişkin Mutabakat Zaptının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısının görüşmelerinde milletvekilleri arasında "terörist" ve "şerefsiz" tartışması yaşandı

  'ZATEN TERÖRİSTSİN'

  Genel Kurul'da, BDP Grup Başkanvekili ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın, "Şırnaklılar adına söylüyorum, kendinize gelin. Bu Meclis'e muhabere için gelmedik. Aklınızı başınıza toplayın. Eğer onlar teröristse ben de teröristim" sözleri kavgaya neden oldu. Kaplan'ın konuşması Genel Kurul'un tansiyonunu yükseltirken, TBMM tutanaklarına göre AK Parti sıralarından Kaplan'a yönelik olarak "Zaten teröristsin" sesi yükseldi. Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, "Siz düşmanlık yapıyorsunuz" sözleri üzerine Kaplan'ın, "Şerefsizlik etmeyin" diye konuşması Genel Kurul'da tansiyonu yükseltti.

  ENERJİ BAKANI ARAYA GİRDİ

  Genel Kurul'un kapanmasının ardından da tartışma devam etti. Bir grup AK Parti'li milletvekili, BDP sıralarına giderek Kaplan'a tepki gösterdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, araya girerek Kaplan ile bir süre konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir