Dolar
7.6461
0.1834%
Euro
8.9922
0.1403%
Altın
1905.2
-0.3759%
Borsa
1094.28
0.6669%
G. Altın
468.619
-0.1827%
Bitcoin
80000.84
-1.2805%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C
  Tecavüzcüsünün başını kesen kadına Başkan desteği

  Tecavüzcüsünün başını kesen kadına Başkan desteği

  Yalvaç Belediye Başkanı Bayram'dan, tecavüzcüsünün başını kesen kadına destek geldi
  • 12.09.2012 - 08:15

  Tecavüzcüsünün başını kesen kadına Başkan desteği #1

  Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde kendisine tecavüz eden Nurettin Gider'i öldürdükten sonra kafasını kesip köy meydanına atan Nevin Y.'ye, belediye başkanı Tekin Bayram'dan destek geldi.

   

  "GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM"

  Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde meydana gelen korkunç olayın ardından, ilçenin Demokrat Parti'li belediye başkanı Tekin Bayram, "Böyle bir olayın olmasını gönül istemezdi" sözlerinin ardından, "Ancak tüm topluma iyi bir ders verdiğini düşünerek olayın faili Nevin Y.'yi gönülden destekliyorum. Cezaevinde ve sonrasında kendisine destek olacağız" dedi.

  "İŞTE NAMUSUMLA OYNAYANIN KELLESİ"

  Koruyaka Köyü'nde 2 çocuk annesi 26 yaşındaki Nevin Y., silah zoruyla kendisine tecavüz ederek hamile bırakan 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider'i 28 Ağustos gecesi av tüfeğiyle öldürmüştü. Nevin Y., daha sonra Gider'in başını bıçakla keserek çuvala koymuş ve köy meydanına getirerek "İşte namusumla oynayanın kellesi" diye bağırmış ve Gider'in kesik başını köy meydanına atmıştı. Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan Nevin Y., şu anda tutuklu.

  Aynı zamanda Yalvaç Güçsüzlere Yardım Sağlık ve Eğitim Vakfı başkanı olan Bayram, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

  "HALI VE TELEVİZYON GÖNDERECEĞİZ"

  "Vakıf olarak Nevin Y.'ye cezaevinde ve sonrasında her türlü maddi ve manevi desteği vereceğiz. Cezaevindeki koğuşuna televizyon, halı gibi malzemelerin alınmasını sağlayacağız. Aylık ihtiyaçlarını gidermesi için de 100-150 lira yardım yapacağız. Vakıf olarak kendisine yardım yapmayı, sahip çıkmayı borç görüyoruz."

  "YASALAR YETERİNCE CEZA VERMİYOR"

  Ancak Bayram'ın devam ettirdiği açıklamasında sarf ettiği sözler, hayli tartışmalı bir içeriğe sahipti. Türk ve İslam toplumunda namusun her şeyden önce geldiğini belirten Bayram, "Burada bir kadının namusuna göz dikilmiş. Yasalar tecavüz suçu işleyenlere yeterince ceza vermiyor, mağdurları da koruyamıyor. Yasaların namusa göz dikenlere yeteri kadar ceza vermemesi nedeniyle Nevin Y.', kendisine tecavüz eden kişinin cezasını eliyle verme yolunu seçmiş. Aslında hiç de istemediğimiz şeyler oldu. Ama ben şahsen o bayanın yaptığı olayın kötü niyetli ve ahlaken bozulmuş insanlar için caydırıcı olacağına inanıyorum. Nevin Y., ahlaksızlara ders verdi, destekliyorum. Aynı zamanda topluma da mesaj verdi" dedi.

  "TÜRK-İSLAM KADINININ YAPMASI GEREKENİ YAPTI"

  Bayram, ayrıca amacının suçu ya da suçluyu övmek olmadığını belirterek, "Ahlaki yönden baktığımız zaman bir insanın başının kesilmesi, adam öldürmek doğru olmasa da Nevin Y., namusunu korumak için cinayeti işlemiş. Türk ve İslam kadınının gerçekten yapması gerekeni yaptığı kanaatini taşıyorum. Belediye başkanı olarak bu benim şahsi fikrimdir" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir