Euro
10.1292
-0.08%
Dolar
8.5176
-0.36%
Altın
498.22
0.29%
Borsa
1.383
1.61%
Bitcoin
341.538
0.78%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Telekominikasyon İletişim Başkanlığından açıklama

  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Twitter’a erişimin engellenmesi kararının alınma sebeplerini açıkladı.
  • 21.03.2014 - 13:52
  Telekominikasyon İletişim Başkanlığından açıklama

  Telekominikasyon İletişim Başkanlığından açıklama #1

  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, 5651 sayılı Kanun ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre çalışmalarını yürütmektedir. Vatandaşlarımızın şikayetleri üzerine, Twitter’da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararları verilmiştir.

  MAHKEME KARARINI TANIMADI

  Bu kararlar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na ulaşmış ve Başkanlığımız tarafından içeriğin çıkarılması Twitter’dan istenmiştir. Ancak, mahkeme kararlarının uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır.

  TÜRK MAHKEMELERİNİ YOK SAYDILAR

  Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saymıştır. Bu nedenle, vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi için başka bir seçenek kalmadığından mahkeme kararları doğrultusunda Twitter’a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür. Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi, Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verilecektir" denildi.

  Telekominikasyon İletişim Başkanlığından açıklama #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir