Euro
10.0528
-0.06%
Dolar
8.5338
0.09%
Altın
481.85
0.28%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
405.251
0.66%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Televizyon ödüllerinin jürisi ve onur ödülleri belli oldu

  3. Antalya Televizyon Ödülleri’nin jürisi ve onur ödülü sahipleri açıklandı.
  • 19.04.2012 - 15:24
  Televizyon ödüllerinin jürisi ve onur ödülleri belli oldu

  Televizyon ödüllerinin jürisi ve onur ödülleri belli oldu #1

  Antalya'da 20-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 3. Antalya Televizyon Ödülleri ile ilgili basın toplantısı Antalya Kültür Merkezi(AKM)'nde yapıldı. Basın toplantısında ödüllerin ana jürisi ile onur ödülü ve radyo onur ödülü alacakların isimleri açıklandı. Bu yıl Umur Bugay'a onur ödülü, Orhan Boran'a radyo onur ödülü verilecek.

  Üç ana başlık altında 37 dalda dağıtılacak ödüllerin ana jürisi şu isimlerden oluşacak: Faruk Bayhan (Başkan), Ömer Uğur (Yönetmen), Aytekin Çakmakçı (Görüntü Yönetmeni), Yüksel Aytuğ (Gazeteci – Yazar), Bilal Özcan (Gazeteci – Yazar), Çiğdem Tunç (Sanatçı), Prof. Dr. Bilal Arık (Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı), Metin Uca (Televizyon Programcısı), Tayfun Talipoğlu (Televizyon Programcısı), Memet Güler (Gazeteci – Yazar), Atilla Aksoy (Reklamcı), Yetkin Dikinciler (Oyuncu), İclal Aydın (Yazar - Oyuncu), Ali Eyüboğlu (Gazeteci – Yazar), Ayşenur Yazıcı (Haber Spikeri – Programcı), Ece Uslu (Oyuncu), Dursun Güleryüz (RATEM Başkanı) Dr. Arif Bulut AKSAV Başkan Vekili) ve Cengiz Haydar Barut'tan (AKSAV Yönetim Kurulu üyesi).

  Bazı dizi oyuncularının da izleyiciler arasında yer aldığı basın toplantısını Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) üyeleriyle birlikte düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya'nın Türkiye'nin birkaç büyük kültür-sanat merkezinden biri olarak kabul gördüğünü söyledi. Toplantı sonunda bir gazetecinin ödülleri Antalyalıların oylarıyla belirlemenin mümkün olup olmayacağını sorması üzerine Akaydın şu cevabı verdi: "Onu da değerlendirebiliriz. Bu sene yok ama AKSAV yönetimine danışırız. Önümüzdeki yıllarda bir de öyle ödül verebiliriz." Akaydın, ilk sene internet üzerinden oylama gibi seçeneklerin ise güvenilir sonuçlar vermediği için tercih edilmediğini dile getirdi.

  Ana Jüri Başkanı Faruk Bayhan da Antalya Televizyon Ödülleri'nin bir boşluğu doldurduğunu belirtti. Televizyon dünyasının değerlendirmesi açısından bu ödüllerin önemli olduğunu vurgulayan Bayhan, "Tabii ki bir takım eksiklikler oluyor, ama her sene yerine oturuyor. Tüm televizyon dünyasının katılması gerek. Biraz duygusal davrananlar var. Bu bir yarışma. Ödül almak gibi aday olmak da önemli bir olay. Bunlar gelecek yıllarda giderilecek. Antalya'da, Altın Portakal gibi yerleşmiş bir organizasyonun televizyon dalında da yerleşeceğini umuyoruz." diye konuştu.

  Mardan Palace Otel'de 21 Nisan Cumartesi gecesi sahiplerini bulacak ödül töreni özel bir televizyon kanalından da canlı yayınlanacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir