Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
714.861
2.56%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Terör mağduru yaşlı çiftin ev özlemi

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Mehmetçik'in sırtında güvenli bölgeye taşıdığı terör mağduru yaşlı çift, bayramı otelde geçirdi.
  • AA
  • 09.07.2016 - 10:04
  Terör mağduru yaşlı çiftin ev özlemi

  İlçede kazılan çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için düzenlenen operasyon sırasında PKK'lı teröristlerin, Hasırlı Mahallesi'ndeki evlerinden ayrılmasına izin vermediği ancak askerin zor şartlarda ulaşıp, sırtında taşıyarak tahliye ettiği Ahmet (85) ve Ayşe Arslan (80) çifti, hastanedeki tedavilerinin ardından bir otele yerleştirildi.

  Terör mağduru yaşlı çiftin ev özlemi #1

  BAYRAMI OTELDE GEÇİRDİLER

  Yaklaşık 6 aydır kaymakamlıkça yerleştirildikleri otelde kalan ve bayramı Kur'an-ı Kerim okuyup, dua ederek geçiren Arslan çifti, ilk defa evlerinden ayrı bayram geçirmenin burukluğunu yaşadı.

  "EVDE YAŞAMAK İSTİYORUZ"

  Ahmet Arslan yaptığı açıklamada, Sur'daki terör olayları sırasında çok sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Askerlerin kendisini sırtında taşıyarak evden çıkardığını belirten Arslan, daha sonra götürüldüğü hastanede tedavisinin yapıldığını söyledi.

  Terör mağduru yaşlı çiftin ev özlemi #2

  KAYMAKAMLIK OTELE YERLEŞTİRDİ

  Taburcu olduktan sonra gidecek yerleri olmadığı için Sur Kaymakamlığı tarafından otele yerleştirildiklerini kaydeden Arslan, "Yaşlı olduğumuz için otelde yaşamak çok zor. Biz evimizde yaşamak istiyoruz" dedi.

  "80 YILDIR BAYRAMLARI EVİMDE KUTLUYORUM"

  Yaşlı oldukları için yatakta oturarak ibadetlerini yapmak zorunda kaldıklarını bildiren Arslan, şöyle konuştu:

  "Biran önce evime kavuşmayı diliyorum. Allah rızası için evimizi istiyoruz, başka da bir şey istemiyoruz. 80 yıldır bayramları evimde kutluyordum. Keşke bu bayramda da evimizde olsaydık, yemeğimizi kendi evimizde yapsaydık. Keşke, kuru ekmek ve bir tas su önümde olsaydı da bu bayramda kendi evimde olsaydım."  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir