Euro
15.1888
0.30%
Dolar
13.3919
0.11%
Altın
792.9090
0.37%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
536.246
-6.00%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C
  Teröristler hasta çocuğu almaya giden ambulansa saldırdı

  Teröristler hasta çocuğu almaya giden ambulansa saldırdı

  Van'da 7 yaşındaki hasta çocuğu hastaneye ulaştırmaya çalışan ambulansa, terör örgütü yandaşları, taş ve molotofkokteyli ile saldırdı.
  • AA
  • 18.08.2015 - 14:14

  Alınan bilgiye göre, İpekyolu ilçesinde yaşayan 7 yaşındaki hasta çocuğun hastaneye götürülmesi için 112 Acil Komuta Merkezine dün akşam saatlerinde ihbarda bulunuldu.

  AMBULANSA SALDIRDILAR

  Vakit kaybetmeden ihbar yapılan bölgeye giden 112 ekiplerinin içerisinde bulunduğu ambulans, Bostaniçi Polis Merkezi civarında eylem yapan bir grup terörist, taşlı ve molotofkokteyli attı.

  Atılan molotofkokteyllerinin şans eseri isabet etmediği ambulansta taşlar nedeniyle küçük çaplı hasar oluştu. Sağlık ekibi, yaşanan olaylar nedeniyle hastayı alamadan bölgeden ayrıldı.

  Teröristler hasta çocuğu almaya giden ambulansa saldırdı #1

  EN BÜYÜK SAVAŞLARDA BİLE SAĞLIK MERKEZLERİNE SALDIRILMAMIŞTIR

  İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehpare Altay, saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, maddi hasarla atlatılan saldırıyı kınadı. Saldırı nedeniyle hastaya ulaşılamadığını ve bilinci kapalı 7 yaşındaki çocuğun, ailesi tarafından hastaneye götürülmek zorunda bırakıldığını bildiren Altay, "Dünyanın gördüğü en büyük savaşlarda bile sağlık sunumu yapılan bina ve araçlara saldırılmamıştır. Çünkü bu bina ve araçlar din, dil, ırk gözetmeksizin hizmet vermektedir. Unutmayalım ki saldırılan her ambulans sizin bir yakınınıza yardım etmeye gidiyor da olabilir, içinde sizin sevdiğiniz birisi de olabilir. Bu saldırıyı, İl Sağlık Müdürlüğü olarak kınıyor ve o gece nöbetçi olan, bizzat bu şiddete maruz kalan arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz" ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir