Dolar
7.2054
-1.803%
Euro
8.4537
-1.8802%
Altın
1921.61
-5.2259%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
446.426
-6.693%
Bitcoin
82226.11
-5.5954%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  TGB'liler protesto etti Recep Akdağ fena kızdı

  Yapılan protestoyu provokasyon olarak değerlendiren Akdağ, TGB'lilere densiz ve kendini bilmez dedi.
  • 11.01.2013 - 15:33
  TGB'liler protesto etti Recep Akdağ fena kızdı

  TGB liler protesto etti Recep Akdağ fena kızdı #1

  Bakan Akdağ ücretsiz sağlık hizmetiyle ilgili sözlerini hastanede bulunan bir grup genç tarafından protesto edilince bakan fena kızdı. "Ücretsiz sağlık diyorsunuz, sosyal devlet diyorsunuz. 3 kuruş zam yaptınız emekçilere, katkı paylarıyla aç bırakıyorsunuz. Ülkemiz kanser olmuş durumda. Cumhuriyet düşmanları... Yaşasın Türkiye Gençlik Birliği" diyen gençlere Akdağ "Bu Türkiye Gençlik Birliği denen densizlerin ve kendini bilmezlerin hastanede bile ellerinden gelen her şeyi yapabileceklerini gösteriyor" şeklinde yanıt verdi.

  Recep Akdağ'ı kızdıran protesto

  TGB liler protesto etti Recep Akdağ fena kızdı #2

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Numune Hastanesi Kolej Semt Polikliniği'nde Robotik Kemoterapi İlaç Hazırlama Sistemi ve Gündüz Kemoterapi Ünitesi açılış törenine katıldı. Türkiye'de bulaşıcı hastalıkların ve benzeri rahatsızlıkların sayısının azalması ile birlikte kanser ve kalp hastalıklarının ilk iki sıraya oturduğunu anlatan Akdağ, "Gelişmiş ülkelerde benzeri bir özellik görüyoruz. Özellikle obezite ve hareketsizlikle mücadele, sigara ile mücadele korunma açısından önemli. Bu bahsettiğimiz korunma tedbirleri geliştikçe vatandaşlarımızı sigaradan uzaklaştıkça, şişmanlamadıkça ve yeteri kadar hareket ettikçe kalp hastalıklarının sayısı daha da azalacak. Belki kanser sıklığı da sigara kullanımının azalmasından dolayı azalacak. Önümüzdeki 10 yıllı dönemlerde kanser Türkiye'nin en önemli sağlık sorunu olmaya devam edecek." diye konuştu.  

  ROBOTİK TEDAVİ MERKEZLERİ ARTACAK

  Çok sayıda kanserli hastanın tedavi edildiği ünitelerde Robotik Kemoterapi İlaç Hazırlama Sistemi ile kolayca ve dozlama açısından güvenli ilaç hazırlamayı mümkün kıldığını belirten Akdağ, "Bu ilaçları hazırlayan hemşire, personel ve doktorlarımı korumuş oluyoruz. Güvenli bir biçimde uygun dozlarda personel iş yükünü de azaltıyoruz. Türkiye 137 merkezde kemoterapi hizmeti veriyoruz. Yılda 350 bin kemoterapi işlemi gerçekleştirecek şekilde sistemi geliştirmiş durumdayız. 7 merkezimizde robotik tedavi merkezlerimiz var. Önümüzdeki yıllarda bunların sayısını arttıracağız." açıklamasında bulundu.

  AKDAĞ'A PROTESTO

  Bakan Akdağ'ın ücretsiz sağlık hizmetiyle ilgili sözlerini hastanede bulunan bir grup genç protesto etti. Gençlerden biri Bakan Akdağ'ın sözlerine tepki göstererek, "Ücretsiz sağlık diyorsunuz, sosyal güvenlik diyorsunuz. Üç kuruş zam yaptığınız emeklileri katkı paylarıyla aç bırakıyorsunuz." dedi.

  Protestocuların bu tepkisi üzerine Akdağ, "Ne güzel provokasyon. Bunlar, neyi gösteriyor bize biliyor musunuz? Bu Türkiye Gençlik Birliği denen densizlerin ve kendini bilmezlerin hastanede bile ellerinden gelen her şeyi yapabileceklerini gösteriyor. Ama biz biliyoruz ki halkımız bunları tanıyor vatandaşımız da bunlara itibar etmiyor." şeklinde konuştu.

  Görüş Bildir