Petrol
96.48
-0.06%
Euro
18.2434
-0.10%
Dolar
18.0797
0.00%
Altın
1.02
-0.14%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
416.564
-2.25%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  The Economist'in Erdoğan'a 5 eleştirisi

  The Economist'in Erdoğan'a 5 eleştirisi

  BU MU REFORMCU ERDOĞAN: İngiliz The Economist'in 5 eleştirisi..
  • 01.12.2011 - 11:04

  The Economist in Erdoğan a 5 eleştirisi #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Türkiye’deki son gelişmelerle ilgili bir makale yayınlayan İngiliz dergisi The Economist, Başbakan Erdoğan’ı kızdıracak açıklamalarda bulundu. Ankara mahreçli analizde Türkiye’nin başta Suriye olmak üzere komşularına insan hakları dersi verdiği, ancak kendi ülkesinde ciddi insan hakları ihlalleri yaşandığı kaydedildi.

  POLİS TARAFINDAN KALÇASI KIRILAN DİLŞAT AKTAŞ

  Derginin internet sitesinde yayınlanan makalede, Hopa olayları sonrası Ankara’da polis panzerine çıkan; ardından polis tarafından kuytu bir köşede dövüldüğü iddia edilen Dilşat Aktaş’ın 3 yıl yatarak tedavi görmesi gerektiği belirtildi. 500’ün üzerinde tutuklu üniversite öğrencisi bulunduğunu ileri süren dergi, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün açıklamalarına da sayfalarında yer verdi. Aygün, mahkemelerin 'Ak' yargılamalar yaptığını ve muhalif olanların otomatik olarak sistem dışına itildiğini öne sürdü.

  76 TUTUKLU GAZETECİ

  Economist’teki makalede Türkiye’de tutuklu 76 gazetecinin bulunduğu bilgisi yer alırken, tutuklu gazeteci sayısının Çin’den fazla olduğuna işaret edildi.

  REFORMCU ERDOĞAN SERT BÜYÜYOR

  Son KCK operasyonları sonrası tutuklanan Profesör Büşra Ersanlı ve Öcalan’ın talimatlarını Kandil’e götürdükleri gerekçesiyle tutuklanan 47 avukata da dikkat çeken makalede, reformcu kimliği ile tanınan Erdoğan’ın daha sert büyüdüğü görüşü savunuldu.

  ABD TÜRKİYE'YE MUHTAÇ

  The Economist, Türkiye’de görev yapan bir Avrupa ülkesinin büyükelçisinin omuz silkerek verdiği şu görüşlerini de aktardı: Avrupa şu anda kendi batağına saplanmış durumda. Amerika ise bölgesel güç dengeleri açısında ve Türkiye’nin Arap Baharı’na model olmasından ötürü Türkiye’ye muhtaç.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir