Petrol
97.08
0.03%
Euro
18.4108
-0.02%
Dolar
17.8632
-0.03%
Altın
1.029
0.01%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
431.367
2.80%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  THY Kırım seferlerine yeniden başlıyor

  Kırım konusunda Rusya ve Ukrayna arasındaki aidiyet krizinin sürdüğü, AB ile ABD'nin de Kırım'ı ilhak eden Rusya'ya ambargo uyguladığı bir dönemde, THY Kırım'a seferleri yeniden başlatıyor.
  • 14.04.2014 - 15:27
  THY Kırım seferlerine yeniden başlıyor

  THY Kırım seferlerine yeniden başlıyor #1

  THY'nin Kırım-simferepol/Akmescit Havaalanına seferlere yeniden başlayacağına ilişkin ilk bilgi, bu havaalanının Denetleme Kurulu Başkanı Gennady Narayev'den geldi. Narayev, Kırıminform'a yaptığı açıklamada, seferleri başlatma kararı alındığının kendilerine THY tarafından 1 Nisan'da bildirildiğini söyledi. Uluslararası Simferepol/Akmescit Havaalanı Kamu Anonim Şirketi Denetleme Kurulu Başkanı Gennady Narayev, Türk Hava Yolları'nın Kırım ile uçak seferlerini başlatmaya hazır olduğunu söyledi. Akmescit havaalanına halen Rusya dışında, Azerbaycan ve Özbekistan'dan da seferler düzenleniyor.

  THY TEMSİLCİSİ DE DOĞRULADI

  Türk Hava Yolları Rusya Temsilcisi Deribaş da, ITAR TASS Haber Ajansı'na verdiği demeçte, THY'nin Kırım'a düzenli seferlere başlayacağını doğruladı, hatta tarih de verdi. Deribaş, uçuşların yeniden başlatılması için öngörülen tarihin 26 Haziran olduğunu ifade etti. Daha önce de 18 Haziran tarihinde uçuşlara başlanmasını planladıklarını dile getiren Deribaş, öngörülen tarihte de değişiklik olabileceğini belirtti.

  TÜRKİYE KIRIM'IN İLHAKINI TANIMIYOR

  Türkiye, Kırım'ın Rusya'ya ilhakını tanımıyor. Hükümet yetkilileri, Kırım krizinin başından bu yana yaptıkları açıklamalarda, Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne bağlı olduklarını vurguladılar.

  TÜRKİYE, AB YAPTIRIMLARINA KATILMADI

  AB ve ABD, Kırım'ı ilhak eden Rusya'ya karşı ekonomik yaptırım kararı aldı. Ancak ilhakı kabul etmemesine rağmen, Türkiye bu yaptırımlara katılacağına ilişkin herhangi bir beyanda bulunmadı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir