Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.998
1.23%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  THY’nin 1 numarasından grev yapacaklara: Tiyatro oyunu

  THY’nin 1 numarasından grev yapacaklara: Tiyatro oyunu

  THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Hava-İş Sendikası'nın grev çıkışı ilgili kesin ifadelerle konuştu.
  • 12.04.2013 - 18:14

  THY’nin 1 numarasından grev yapacaklara: Tiyatro oyunu #1

  Hava-İş Sendikası, 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde THY yönetimiyle uzlaşma sağlanamaması nedeniyle alınan grev kararını, önceki gün THY Genel Müdürlük binasına asmıştı.

  Türk Hava Yolları’nda esen grev rüzgarı nedeniyle endişelenen iş dünyası ve havayolu kullananları rahatlatan haber THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’dan geldi. Hava-İş’in grev kararını astığı THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı Topçu “Biz sendikayı masaya bekliyoruz, tiyatro oyunu içinde olmayız. Grev olsa dahi seferler aksamaz” dedi.

  "SENDİKA GREV KARARINI BİZE BİLDİRMEZSE.."

  Star'dan Kaan Zenginli'ye konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, yaşananları tiyatro olarak değerlendirdi. Ortada henüz grev diye birşeyin olmadığını, yalnızca grev kararının asıldığını belirten Topçu “Sendikanın grev kararını 6 gün içinde bize bildirmesi lazım. Biz de bu durumda gerekli çalışmayı yaparız” dedi.

  TÜRKİYE'YE ZARAR VERİR

  Sendika ile masaya oturmaya hazır olduklarını söyleyen Topçu “Biz sendikayı masaya bekliyoruz, böyle bir tiyatro oyunu içinde olmayız. Olası bir grevde THY personelinin bu oyuna uyacağını düşünmüyorum” dedi. Topçu, şunları söyledi: “Biz çok geniş bir aileyiz. Grev olsa dahi bizim seferlerimize ve müşterilerimize verdiğimiz hizmette hiçbir aksilik yaşanmayacaktır. THY Türkiye’yi dünyada temsil eden bir marka. Yaşanan süreç Türkiye’ye zarar verebilir. Böylesine yükselen bir değer üzerine karalama kampanyası yapmak THY ve Türkiye’ye yapılan en büyük kötülüktür” diye konuştu.

  305 ESKİ ÇALIŞAN İÇİN GERİ ADIM YOK

  Grev kararını asan Hava-İş’in Genel Sekreteri Mustafa Yağcı, THY ile anlaşmazlık yaşanan konuların sözleşmedeki idari maddeler ve geçen yıl işten çıkarılan 305 THY işçisinin geri alınmasından kaynaklandığını belirtmişti. Yağcı’nın “305 personel konusunda adım atılırsa çözüm çok kolaylaşır” yönünde önceki gün yaptığı açıklama Topçu’ya soruldu. THY’nin halen 16 bin çalışanı olduğuna dikkat çeken Hamdi Topçu “Sendika ile 16 bin çalışanın hakları için masaya oturacağız. Sendikanın direttiği 305 eski çalışan için asla geri adım atmayız” diye konuştu.

  THY’nin 1 numarasından grev yapacaklara: Tiyatro oyunu #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir