Petrol
112.66
0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.056
1.77%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Ticaret Bakanı yerli üretim logosunu tanıttı

  Tanıtımı yapılan yerli üretim logosu, bir firmanın 'el sıkışma' logosuyla neredeyse aynı.
  • Haber Merkezi
  • 19.09.2018 - 10:44
  • Güncelleme : 19.09.2018 - 13:44
  Ticaret Bakanı yerli üretim logosunu tanıttı

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

  Bakan Pekcan; etiketlerde yeni dönem başladığını belirterek 'Yerli Üretim Logosu'nu tanıttı. Logo TURYAP'ın logosuna benzerliğiyle dikkat çekti.

  Ticaret Bakanı yerli üretim logosunu tanıttı #1

  YERLİ MALINI AYIRT EDİCİ LOGO

  Ticaret Bakanlığı yerli malını ayırt edici etiket için ilk adımı olan 'Fiyat etiketi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik' ile üretim yeri Türkiye olan mallar için bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaretin kullanılması öngörüldü.

  Bunun üzerine bugün yapılan toplantıda yerli üretim logosu tanıtıldı.

  Ticaret Bakanı yerli üretim logosunu tanıttı #2

  "ETİKETLERDE YENİ DÖNEM BAŞLATTIK"

  Ticaret Bakanı Pekcan, 'Genelde tüketicinin raflardaki ürünlerle ilgili şikayetlerini aldık. Bunun üzerine etiketlerde yeni dönem başlattık' ifadesinde bulundu.

  Pekcan'ın konuşmasından satırbaşları:

  * Kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı olacaktır. Burada bir noktanın altını çiziyorum. Bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir.

  * Türkiye'de istihdam yapan, Yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir. Onların da bizim Türkiye'deki alın terimizin payı vardır. Onlar da aynı yerli logoyu kullanacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz.* Dünya pazarında gerçekten rüzgar gibi esen Türk ürünleriyle insanımızın tüketicimizin gurur duymasını istiyoruz.

  * Kalitesiyle onurlanmasını istiyoruz. Bu topraklarda üretilen ürünleri hep beraber tüketip, tükettiklerimizi hep beraber üretmek için buradayız. Çünkü biz yerliyiz, yerli üretim bizim zenginliğimiz, gücümüz. Çocuklarımızın mutlu geleceği.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir