Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.127
-0.20%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  TİKA'dan Kızılderililier'e büyük yardım

  Amerika’nın en batısında yer alan Oregon’da yaşayan Kızılderililere Türkiye TİKA ile yardım elini uzattı.
  • 09.11.2013 - 08:26
  TİKA'dan Kızılderililier'e büyük yardım

  TİKA dan Kızılderililier e büyük yardım #1

  Warm Springs bölgesinde yaşayan 5000 Kızılderili’ye eğitim ve su yardımını götüren TİKA bölgenin geleceği açısından umut kaynağı oluyor.  Su yardımının yanında dağınık halde bulunan Kızılderilileri bir araya toplayacak olan 700 hane projesine de destek verilecek. Ayrıca bu proje kapsamında 850 kişilik bir okul da inşa edilecek.

  TİKA dan Kızılderililier e büyük yardım #2

  TİKA dan Kızılderililier e büyük yardım #3

  SU YARDIMI DİYE GİTMİŞLERDİ

  Geçtiğimiz aylarda basına yansıyan haberlere göre TİKA'nın  ABD'de (Arizona) yaşayan yerlilere içme suyu sağlanması konusunda yetkililerle anlaştığı ifade ediliyordu. Fakat su tankını hayata geçirecek olan TİKA'nın, ayrıca Kızılderililer'in projesi olan 700 hane ve okul inşaatına destek verecek olması sürpriz oldu.

  TÜRKİYE’YE MİNNETTARLAR

  Proje müdürü ve aynı zamanda Amerika yerlisi olan Travis Wells yapılacak olan su tankının hayati önem taşımakta olduğunu belirtirken, proje tetkikine gelen TİKA heyetine ve Türkiye’ye çok teşekkür ettiğini söyledi. O bölgede yaşayan aileler evlerinde yaptıkları yemekleri Türkiyeli yetkililere ikram etti.

  TİKA dan Kızılderililier e büyük yardım #4

  TİKA dan Kızılderililier e büyük yardım #5

  KIZILDERİLİ GELENEKLERİ YAŞAYACAK

  Projenin hayata geçmesi ile farklı kabilelerden olan ailelerin birlikte yaşayacaklarını belirten Travis, önemli olanın unutulan Kızılderili adetlerini yeni nesillere öğretmek olduğunu belirtti.

  TİKA’DAN BÜYÜK DESTEK

  Dünyanın farklı ülkelerine Türkiye’nin insani yüzünü tanıtarak toplumsal kalkınmalarına yardımcı olan TİKA bu projesiyle de binlerce insanın yaşam seviyesine yükselmesini sağlayacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir