Petrol
88.22
1.44%
Euro
19.5796
0.94%
Dolar
18.6347
0.02%
Altın
1.079
1.79%
Borsa
5046
1.38%
Bitcoin
322.116
0.69%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  TMMOB terör saldırısı üzerinden hükümeti eleştirdi

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, "Türkiye Gezi Parkı direnişi ve son bir yıldan bu yana katliamlar ülkesi haline getirilmiştir" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 29.06.2016 - 11:53
  TMMOB terör saldırısı üzerinden hükümeti eleştirdi

  İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının ardından dünyanın pek çok yerinden teröre lanet yağarken, Türkiye'deki hükümet karşıtları terör saldırısı üzerinden hükümeti eleştirdi.

  GEZİ PARKI'NA BAĞLADI

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), kanlı terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye, ne yazık ki, Gezi Parkı direnişi ve son bir yıldan bu yana katliamlar ülkesi haline getirilmiştir" ifadelerini kullanarak "İstanbul'daki bu sonuncu olayın, bir yıl içindeki onuncu toplu katliam olması düşündürücüdür" dedi.

  TMMOB terör saldırısı üzerinden hükümeti eleştirdi #1

  HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

  TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Ekber Çakar yaptığı açıklamada ülkeyi yönetenlerin güvenliği sağlayamadığını kayderek şunları söyledi;

  "Halkın can güvenliğini sağlamanın yolu, yaşamlarını kaybeden insanlar için taziye mesajları yayınlamak, yaralılara şifa dilemek, basmakalıp demeçler vermek ve cenaze törenlerinde boy göstermek değildir. Halkımızı acı, belirsizlik, korku ve kitlesel pasifikasyona esir edecek, insana değer vermeyen, Türkiye'yi daha büyük bir kan gölüne çevirecek çok tehlikeli bir gidiş söz konusudur. Bu gidişe bir son verilmeli, emeğin, insanın, demokrasinin sesi yükseltilmelidir."


  Görüş Bildir