Euro
10.1111
1.27%
Dolar
8.3771
0.86%
Altın
477.58
0.22%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
412.449
-8.72%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Topbaş'tan Kılıçdaroğlu'na Mevlana'lı gönderme

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini eleştirdi.
  • 29.08.2013 - 16:48
  Topbaş'tan Kılıçdaroğlu'na Mevlana'lı gönderme

  Topbaş tan Kılıçdaroğlu na Mevlana lı gönderme #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy'de yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım ve toplu açılış törenine katıldı.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bütün dünyanın geleceğini düşünen liderlere ihtiyaç olduğunu açıkladı. Topbaş, "Mazlumun yanında olan bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var. Hazreti Mevlana'nın bir sözü var; 'yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz'." dedi.

  KILIÇDAROĞLU'NA GÖNDERME

  Mevlana'nın sözüyle vatandaşlara hitap eden Topbaş, şunları söyledi: "Hangi coğrafyada olursa olsun, bir mazlum varsa orada olmayı, ona el uzatmayı hiç değilse yanlışlığı haykırmayı kendimize prensip edinmişiz. Ve diyoruz ki bütün dünya insanları ve devletler böyle olmalıdır. Bütün dünyanın geleceğini düşünen liderlere ihtiyaç var. Mazlumun yanında olan bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var. Çıkarlarını kaybetme korkusuyla nasıl endişelendiklerini ve nasıl mücadele verdiklerine tanıklık ediyoruz. Yüreğimizin derinliğinde bunu hissediyoruz. Hazreti Mevlana'nın bir sözü var; yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir