Euro
9.3925
0.05%
Dolar
7.8783
0.08%
Altın
458.07
0%
Borsa
1.342
0%
Bitcoin
136.308
-3.55%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C
  TSK El Kaide'yi Obüs'le vurdu

  TSK El Kaide'yi Obüs'le vurdu

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den Türkiye tarafına atılan havan mermisine obüs atışı ile karşılık verildiğini açıkladı.
  • 17.10.2013 - 07:30

  TSK El Kaide yi Obüs le vurdu #1

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'deki Azaz/Parsa Dağı bölgesinden Türkiye tarafına havan mermisi atıldığını, merminin patlamadığını, olay sonrasında, söz konusu bölgedeki El Kaide bağlatılı Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait mevzilere obüs atışı ile karşılık verildiğini bildirdi.

  FIRTINA OBÜSÜYLE 4 ATIŞ

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, dün saat 13.30'da Azaz/Parsa Dağı bölgesinden atılan bir havan mermisinin, Kilis'teki Demirışık Hudut Karakolunun 450 metre doğusuna düştüğü ve patlamadığı aktarıldı. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmediği, gelişen durum üzerine, Azaz/Parsa Dağı'ndaki Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait mevziilere iki adet Fırtına obüsüyle 4 atış yapılarak mukabele edildiği belirtildi.

  85 MİLİS SİLAH BIRAKIP TESLİM OLDU

  İnternet sitesinde yer verilen başka bir açıklamada ise Kuzey Kasırgası Tugayı (KKT) mensubu 85 kişinin, Türkiye'ye geçerek Demirışık Hudut Karakoluna teslim olduğu, teslim olan KKT mensuplarının silahlarından arındırılarak Kilis İl Jandarma Komutanlığına teslim edildiği bildirildi.

  Teslim olan bu kişilerden, halen Tevhid Tugayının kontrolünde bulunan Es Selame Sınır Kapısı (Kilis/Öncüpınar karşısındaki) bölgesinin tanklarla takviye edildiği bilgisinin alındığı kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir