Euro
9.34
-0.51%
Dolar
7.8105
-0.78%
Altın
449.83
-1.79%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
132.456
1.03%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  TSK sivil siyasi danışman görevlendirecek

  Genelkurmay Başkanlığı, basın ve halkla ilişkiler konusunda köklü değişikliğe hazırlanıyor.
  • 31.10.2013 - 10:21
  TSK sivil siyasi danışman görevlendirecek

  TSK sivil siyasi danışman görevlendirecek #1

  Orgeneral Necdet Özel'in Genelkurmay Başkanlığı görevine gelmesinin ardından birçok ilkin yaşandığı Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yeni bir gelişme daha gündemde. Buna göre TSK, basın için sivil personel ile bir de sivil siyasi danışman alacak. Konuya ilişkin açıklama yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 'Basın ve halkla ilişkileri askerlerle değil, sivil ve profesyonel personel ile götüreceğiz'  ifadelerini kullandı.

  'ORDUYU SİYASİ AKIMDAN UZAK TUTMALIYIZ'

  Genelkurmay Başkanlığı'nda sivil siyasi danışman da görevlendireceklerini belirten Özel, 'Orduyu her türlü siyasi akımdan uzak tutmak için çalışıyoruz' dedi.

  'BAŞBAŞKANIMIZ'DAN GEREKLİ KADROYU ALDIK'

  Vatan gazetesine konuşan Org. Necdet Özel, 'Bizim, 'basın ve halkla ilişkiler' konusunda köklü bir değişikliğe gitmemiz gerekiyor. Silahlı Kuvvetler olarak bu işi artık askeri değil, ‘sivil ve profesyonel’ personel ile yürüteceğiz. Bunun yanında bir de, yine sivil, bir ‘siyasi danışman’ görevlendireceğiz. Mesela, Siyasal Bilgiler’den biri olabilir bu kişi. Bunlar için Başbakanımız’dan gerekli kadroyu da aldık' açıklamasında bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir