Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.900
0.07%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  TSK'dan YAŞ toplantısı açıklaması

  Genelkurmay: İç güvenlik harekatları ve hudut güvenliği görüşüldü..
  • 15.12.2011 - 17:32
  TSK'dan YAŞ toplantısı açıklaması

  TSK dan YAŞ toplantısı açıklaması #1

  Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda toplandı. Toplantı öncesinde YAŞ üyeleri, Başbakan Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti. YAŞ toplantısının sona ermesinin ardından ise Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel YAŞ kararlarını şu sıralar Köşk'e çıkarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sundu.

  HARBE HAZIRLIK DEĞERLENDİRİLDİ

  YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, harbe hazırlık durumunun değerlendirilidği belirtilerek ihtiyaçların belirlendiği ifade edildi...

  Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Yüksek Askeri Şura Olağan Toplantısı'nda, iç güvenlik harekatı ve hudut güvenliğine yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerinin icra ettiği faaliyetlerin görüşüldüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin harbe hazırlık durumunun incelenerek, bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyaçlarla bu ihtiyaçları karşılamak için alınan tedbirlerin değerlendirildiği bildirildi.

  İşte iki maddelik o açıklama

  a.İç güvenlik harekâtı ve hudut güvenliğine yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerinin icra ettiği faaliyetler görüşülmüş,

  b. Türk Silahlı Kuvvetlerinin harbe hazırlık durumu incelenerek, bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyaçlar ile bu ihtiyaçları karşılamak için alınan tedbirler değerlendirilmiştir. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir