Petrol
96.48
-0.06%
Euro
18.2387
-0.12%
Dolar
18.0757
-0.02%
Altın
1.019
-0.20%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
416.975
-2.26%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Tuncay Özkan'dan gardiyan haberlerine açıklama

  Silivri'de tutuklu bulunan Özkan, yakınları ile görüşen 15 gardiyanın işlerine son verildiği haberlerini yalanladı.
  • 15.12.2011 - 17:01
  Tuncay Özkan'dan gardiyan haberlerine açıklama

  Tuncay Özkan dan gardiyan haberlerine açıklama #1

  Ergenekon tutuklusu gazeteci Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, Özkan'ın da aralarında bulunduğu Silivri'de tutuklu bir kısım sanığın yakınları ile görüşen 15 gardiyanın işlerine tazminatsız son verildiği yönündeki haberleri yalanladı.

  O HABERLER TAMEMEN ASILSIZ

  Çörtoğlu yaptığı yazılı açıklamada 1200 gündür tutuklu bulunan Özkan'ın yakınlarına iletilmesi gereken bir talebi olmadığını belirterek, "Hiçbir infaz koruma memuru ya da başka bir yetkilinin Özkan'ın yakınları ile irtibata geçip isteklerini iletmesinin söz konusu değildir. Yapılan haber ve içeriği tamamen gerçekdışı ve yalandır" dedi. Tuncay Özkan'ın ihtiyaçlarını iletmesi için resmi görevlileri aracı kullanmak gibi bir ihtiyacı olmadığını ifade eden Çörtoğlu, Özkan'ın kızı Nazlıcan'ın da hiçbir görevli ile böyle bir irtibatı olmadığını belirtti.

  "DIŞARIDAN TEMİZ ÇAMAŞIRA İHTİYAÇ YOK"

  Bugün bazı gazetelerde gardiyanlardan birinin Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan Özkan'la telefonda konuştuğunun belirlendiği, kayda geçen görüşmelerden birinde gardiyan, Tuncay Özkan'ın temiz çamaşır talebini ilettiği yazılmıştı. Bununla ilgili Çörtoğlu "Kısacık bir araştırma ile anlaşılabileceği üzere Silivri Ceza ve Tutuk Evi Kampüsü'nde Tuncay Özkan'ın kaldığı 1. blokta tutuklular çamaşır ihtiyaçlarını kantinden gidermekte olup dışarıdan çamaşır getirtilmesi ve içeri alınması diye bir şey söz konusu değildir" dedi.

  Yaklaşık 4 yıldır süren bir 'esaretin' bir defa dahi gündeme getirmeyenlerin gerçekdışı bir olayı gündeme getirdiğini iddia eden Çörtoğlu, "1200 gündür özgürlüğünden mahrum bir kişiyi ve en yakınını toplum önünde daha da zor durumda bırakmak ve mağdur etmekten başka bir şey olamaz" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir