Euro
9.9855
0.13%
Dolar
8.473
0.55%
Altın
483.28
-0.57%
Borsa
1.425
0.09%
Bitcoin
404.248
0.84%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Tunceli'de sivil araca silahlı saldırı

  Tunceli merkezde sivil bir araç tarandı. Aralarında sivillerin de bulunduğu yaralılar var.
  • 11.10.2012 - 16:21
  Tunceli'de sivil araca silahlı saldırı

  Tunceli de sivil araca silahlı saldırı #1

  Tunceli'de görevli bir polis memuru Pülümür karayolu üzerinde yol kesen PKK'lılarla çatışmaya girdi.

  Tunceli'den Pülümür İlçesi'ne giden içinde bir polis memuru ile 2 sivilin bulunduğu otomobil, karayolunun 15'inci kilometresine geldiğinde bir grup PKK'lının yol kestiğini gördü. PKK'lılar, içinde polis memurunun da bulunduğu otomobili durdurmak isteyince, polis memuru kendisini dışarıya atıp, üzerinde taşıdığı tabancasıyla ateş açtı.

  AĞIR YARALANAN PKK'LI ÖLDÜ

  PKK'lıların da karşılık vermesi üzerine bir süre çatışma çıktı. Çatışmada polis memuru yanında bulunan 2 sivil ile birlikte yaralandı. Yaralı polis memuru da açtığı ateşte 2 PKK'lıyı yaraladı. Ağır yaralanan PKK'lılardan birinin öldüğü belirtildi.

  TUNCELİ'DE SİVİL ARACI TARADILAR

  YARALILAR ÇATIŞMA BÖLGESİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

  Polis memuru yaralı halde PKK'lılarla çatışmanın ardından yanında yaralanan iki sivili de otomobile bindirip, çatışma bölgesinden hızla uzaklaşıp, Tunceli'ye geldi. Yaralı polis ve 2 sivil Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olası bir kan ihtiyacına karşılık çok sayıda polis memuru da hastaneye koştu.

  PKK'LILARIN KAÇTIĞI ALANLAR BOMBALANDI

  Olayın ardından PKK'lıların bulunduğu bölgeye hava destekli operasyon düzenlendi. Karadan askerlerin sevk edildiği bölgede PKK'lıların kaçtığı alanlar Kobra helikopterler tarafından bombalandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir