Petrol
113.84
0.04%
Euro
17.3727
-1.03%
Dolar
16.6238
-0.35%
Altın
973.57
-0.26%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
336.915
-3.42%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Türk düşmanı Belçikalı'dan pankart savunması

  Türk düşmanı Belçikalı'dan pankart savunması

  Filip Dewinter: Müslüman kadınların yaşamlarını seçme hakları olduğunu hatırlatmak istedik
  • 09.02.2012 - 12:30

  Kızına burka ve bikini ile poz verdiren Türkiye karşıtı Belçikalı politikacı Filip Dewinter "Evet pankartımız provokatif. Müslüman kadınların yaşamlarını seçme hakları olduğunu hatırlatmak istedik" dedi.

  Türk düşmanı Belçikalı dan pankart savunması #1BAŞKA KAMPANYALAR DA OLACAK

  Belçika'da 19 yaşındaki kızı An-Sofie Dewinter'e burka ve bikini giydirdiği, üzerinde "Özgürlük mü İslam mı, seçimini yap" yazılı pankartıyla tepki toplayan ırkçı parti Vlaams Belang'ın lideri Filip Dewinter Vatan gazetesine konuştu. "İslamlaşmaya Karşı Kadınlar" adıyla yürüttükleri kampanya çerçevesinde bu afişi hazırladıklarını söyleyen Dewinter önümüzdeki aylarda daha başka kampanyalar da düzenleyeceklerini ifade ederek şunları söyledi:

  'FOTOĞRAF BENİM FİKRİM'

  "Genç bir Batılı kızın başında burka ve üstünde bikiniyle fotoğrafını yayınlama fikri benimdi. O pankartta vurgulanan şey kadınların radikal İslam ve buna yönelik bir yaşam tarzı içinde dışlandığı ve ilk kurbanları olduğuydu. Evet, pankartımız çok provokatif ancak amacı çok açık. Biz kadınlara seçme hakları olduğunu hatırlatmak istedik. Parti olarak din özgürlüğünü ve Müslümanların da dilediği gibi yaşamasını savunuyoruz. Eğer din özgürlüğü adıyla baskı kurulmaya çalışılıyorsa bu durdurulmalı."

  Türk düşmanı Belçikalı dan pankart savunması #2'İSLAMİYET POLİTİK BİR İDEOLOJİ'

  "İslam dini, diğer toplum ve inanışları dışlıyor ve bu da Avrupa'da ciddi bir entegrasyon sorunu oluşturuyor. İslamiyet, Avrupa'yı fethetmek isteyen bir din ve sadece bir din değil ciddi manada bir politik ideoloji. Ben aydınlanmış ve Avrupai İslam'a karşı değilim. Afişimizin İslam'a saldırı olduğunu ileri sürüyorlar. Bu İslamiyet'e değil din kisvesiyle kadınları dışlayanlara karşı bir saldırıdır."

  Türk düşmanı Belçikalı dan pankart savunması #3'ERDOĞAN ENTEGRE OLMAYIN DİYOR'

  "Türkiye'nin AB üyeliği benim için 80 milyona yakın Müslüman'ın Avrupalı olması anlamına geliyor ve elbette buna karşıyım. Türkiye Orta-Doğu'da ilk laik olan ve kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren bir ülkeydi. Ancak AKP gibi İslami bir parti olduğu sürece bu inancın ne kadar devam edeceği konusunda şüpheliyim. Belçika'daki Türklerin çoğu Belçika toplumuna entegre oldular. Ama İslam tam entegrasyonu engelliyor. Örneğin Başbakan Erdoğan Türklere 'entegre olmayın, Müslüman kalın' diyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir