Euro
10.3943
0.26%
Dolar
8.7558
0.21%
Altın
498.66
0.6%
Borsa
1.391
0%
Bitcoin
311.152
-0.59%
18ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 18 C

  Türk-İş başkanı Ergün Atalay oldu

  İstifa eden Türk-İş başkanı Mustafa Kumlu yerine Ergün Atalay koltuğa oturdu.
  • 03.09.2013 - 14:32
  Türk-İş başkanı Ergün Atalay oldu

  Türk-İş başkanı Ergün Atalay oldu #1

  Mustafa Kumlu'nun TÜRK-İŞ Genel Başkanlığı'ndan istifasının ardından, Yönetim Kurulu'nun yedek birinci üyesi olan Koop-İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar'ı göreve çağıran TÜRK-İŞ, yaptığı ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımını gerçekleştirdi.

  YENİ BAŞKAN ATALAY

  Toplantıda TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve Demiryol-İş Genel Başkanı Ergün Atalay TÜRK-İŞ Genel Başkanlığı'na seçildi.

  TÜRK-İŞ Yönetimi'nde görev dağılımı şöyle gerçekleşti:

  Ergün Atalay Genel Başkan
  Pevrul Kavlak Genel Sekreter
  Ramazan Ağar Genel Mali Sekreter
  Nazmi Irgat Genel Eğitim Sekreteri
  Eyüp Alemdar Genel Teşkilatlandırma Sekreteri

  İSTİFA AÇIKLAMASI

  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Mustafa Kumlu dün istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa kararı sendikanın yönetim kurulu üyeleri arasında da şok etkisi yarattı.

  Kumlu istifası ile ilgili yaptığı açıklamada şunlara yer vermişti:

  "2011 yılında yapılan TÜRK-İŞ Genel Kurulu'nun hemen ardından, TÜRK-İŞ Yönetiminde başlatılan huzursuzluk, zaman içinde giderilemeyecek bir noktaya getirilmiş ve TÜRK-İŞ' e zarar verir hale gelmiştir. TÜRK-İŞ topluluğu içinde şube yöneticiliğinden genel başkanlığa kadar her kademede otuz altı yıl emek vermiş bir sendikacı olarak TÜRK-İŞ' in yüksek çıkarları benim için önemlidir. Verdiğim bu önem gereği, Yönetim Kurulu içinde yaşanan problemlerin aşılmasındaki en önemli görevin bana ait olduğu inancını taşıyor, bu temenniyle TÜRK-İŞ Genel Başkanlığı'ndan istifa ediyorum. Beni TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu'na 1999 yılında Genel Mali Sekreter; 2003 yılında Genel Sekreter; 2007 yılında ve 2011 yıllarında Genel Başkanlığa seçen ve hiç bir kararımızda ve eylemliliğimizde yalnız bırakmayan TÜRK-İŞ topluluğuna teşekkür ediyorum. Verdiğimiz mücadele ve eylemlilikte birlikte olduğumuz emek ve meslek örgütleri ile eylemlerimize destek olan halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir