Petrol
94.38
-0.49%
Euro
18.2026
0.08%
Dolar
18.5779
-0.03%
Altın
1.022
-0.06%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
374.712
-1.84%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Türk: O yumrukla mesaj vermek istediler

  DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, polis müdahalesi sırasında yaşadıklarını anlattı
  • 22.03.2012 - 09:11
  Türk: O yumrukla mesaj vermek istediler

  Türk: O yumrukla mesaj vermek istediler #1

  Batman'daki Nevruz gösterilerinde polis müdahalesi sırasında darbe alarak gözü moraran Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve BDP Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, resmi bir polisin kendisine peş peşe yumruk attığını söyledi.

  O YUMRUKLA MESAJ VERMEK İSTEDİLER

  Radikal'e konuşan Türk, şunları anlattı. "Olay günü valiyle konuştuk. 'Gergin ortalık, izin verin gidip sadece 10 dakika bir konuşma yapalım, ortalık sakinleşsin' dedik. Bize geri dönmedi. Alana geldiğimizde de sadece otobüstekiler, biz vardık. Önce taşlarla otobüsün camlarını kırdılar, sonra içeriye gaz atmaya başladılar. Dışarı çıktığımızda resmi giyimli bir polis geldi, diğerinin yanında gözüme peş peşe yumruk attı. Eğer vali bunu ortaya çıkarmazsa kendisinin de bunun organizatörü olduğunu düşüneceğim. Yasağa rağmen Diyarbakır'da halkın bir araya gelmesini hazmedemediler ve misilleme yaptılar. 'Siz öyle yaparsanız biz de Ahmet Türk'ü döveriz' mesajı vermek istediler. Birileri ülkenin karışmasını istiyor."

  VALİLİK: GÖRÜNTÜLERDE YOK

  Batman Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili inceleme başlatırken,Batman Valisi Ahmet Turhan bölgedeki 7 polis kamerasındaki görüntüleri izlediklerini belirterek, "Herhangi bir saldırı görünmüyor. Parti otobüsü tarlada hareket ettiği için sarsıntıyla hareket ettiği görülüyor. Türk'ün trafik aracıyla hastaneye kaldırıldığı görülüyor. Bunu yapan bir polis memuru varsa sonucuna katlanacaktır" diye konuştu.


  Görüş Bildir