Petrol
111.83
0.64%
Euro
17.5965
0.73%
Dolar
16.3867
0.14%
Altın
971.5
-0.34%
Borsa
2424
0.00%
Bitcoin
481.574
-1.06%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Türk Yıldızları'ndan görevimizin başındayız mesajı

  Türk Yıldızları’nın Facebook sayfasından, "Türk Yıldızları olarak devletimizin ve yüce milletimizin emrindeyiz" açıklaması yapıldı.
  • Detay Haber
  • 19.07.2016 - 06:31
  Türk Yıldızları'ndan görevimizin başındayız mesajı

  Türk Yıldızları, geçen 15 Temmuz günü gerçekleşen darbe girişiminin Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu  terörist hainlerin girişimi olduğunu belirtti.

  Facebook sayfasından yayınlanan mesajda, darbe girişimine Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğununun anında tepki verdiği belirtilerek şunlar denildi.

  ”Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman Emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir.

  DARBEYİ ENGELLEMEK AMACIYLA SOKAĞA ÇIKIP HAİNLERE EN GÜZEL CEVABI VERMİŞTİR"

  Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir”

  Darbecilerin etkisiz hale getirildiği belirtilen mesajda, ”İllegal yapılanma mensubu darbeciler, şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup, hukuk sistemi içerisinde hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

  "TÜRK YILDIZLARI DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN EMRİNDE, GÖREVİNİN BAŞINDADIR"

  Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah’tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir birimi olan Türk Yıldızları da devletimizin ve yüce milletimizin emrinde, görevinin başındadır” denildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir