Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
486.115
-5.49%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Türkiye'nin Suriye sınırına 5 kritik sevkiyat

  Suriye sınırına yakın 4 merkezde Türkiye askeri anlamda önemli adımlar attı.
  • 30.06.2012 - 14:02
  Türkiye'nin Suriye sınırına 5 kritik sevkiyat

  Türkiye nin Suriye sınırına 5 kritik sevkiyat #1

  Mardin'de Sınıra Füze Bataryası Sınırda hareketlilik artıyor; son olarak Nusaybin'de Suriye sınırındaki jandarma karakoluna füze bataryası kuruldu. Suriye sınırında hareketlilik her geçen dakika artıyor. Son olarak Mardin'in Nusaybin ilçesinin Suriye sınırındaki jandarma karakoluna füze bataryası kuruldu

  BATARYA, KAMIŞLI'YA YÖNELİK OLARAK YERLEŞTİRİLDİ

  Mardin'in Suriye sınırında bulunan Nusaybin ilçesinde 2'nci Hudut Taburu Komutanlığı'na bağlı Demir Tepe Sınır Jandarma Karakolu'na, tank üzerine monte edilmiş füze bataryası kuruldu. Bir tank ve üzerinde 8 adet küçük füzenin olduğu bataryanın, Nusaybin'nin hemen karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentine doğru yöneldiği görüldü. Öte yandan öğleden sonra Mardin istikametinden gelen ve içerisinde askeri mühimmat bulunduğu belirtilen 5 TIR, Şırnak'ın Cizre ilçesi istikametine gitti. Konvoya güvenlik için zırhlı araçların da eşlik ettiği görüldü.

  SINIRDAKİ SON DURUM

  * Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası'nda çıkan 30'a yakın askeri araç Suriye sınırına gitti.

  * Gaziantep 5. Mekanize Zırhlı Tugayı'ndan çıkan ve 1 tank, sinyal kesici jammerlar ve diğer askeri unsurlardan oluşan 12 araçlık konvoy, Kilis'e gitti.

  * Diyarbakır yönünden gelen, aralarında TIR'lara yüklenmiş tankların da bulunduğu zırhlı araçlar, Mardin'in Suriye sınırındaki Nusaybin ile Şırnak'ın Cizre ilçesine gitti.

  * Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ile Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Suriye sınırındaki birlikleri denetledi.

  * İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, bugün Hatay'daki sınır karakollarında incelemelerde bulundu. Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyündeki sınır birliğine giden Orgeneral Yörük'e, Hatay'daki üst düzey komutanlar da eşlik etti.


  Görüş Bildir