Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
424.000
-2.22%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Türkiye'ye dönen Paris Büyükelçisi konuştu

  'Bize karşı mahcuplar'
  • 24.12.2011 - 11:16
  Türkiye'ye dönen Paris Büyükelçisi konuştu

  Türkiye ye dönen Paris Büyükelçisi konuştu #1

  İnkar tasarısının Fransa Meclisi'nde kabul edilmesinin ardından Türkiye'ye çağrılan Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu dün İstanbul'a geldi.

  Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Burcuoğlu, "Şu anda orada, 'niye böyle yaptık' gibi bir mahcubi-yet havası var. Bir hafif şaşkınlık var. Hükümetin içinden bakanlar dahil 'çok yanlış oldu' diyenler var." açıklamasını yaptı.

  'ŞİMDİ FRANSIZLAR KENDİ İÇLERİNDE HESAPLAŞIYORLAR'

  Fransa Meclisi'nin, inkâr yasa tasarısını kabul etmesine tepki olarak geri çağrılan Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu dün ilk uçakla Ankara'ya döndü. THY'nin tarifeli uçağıyla Paris'ten ayrılan Burcuoğlu, havaalanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Fransızların Türkiye'nin tepkisine fevkalade şaşırdıklarını belirtti. Konunun Fransa'da gündemin birinci maddesi olduğunu kaydeden Burcuoğlu, "Mahcubiyet var. Bir 'Bu nereden çıktı?' iki 'Biz bu kadar Türkiye'den tepki beklemiyorduk'. Şimdi Fransızlar kendi içlerinde hesaplaşıyor. Bundan sonra 22 Şubat'a kadar olan seyir gayet yakından izlenecek.'' değerlendirmesini yaptı.

  Meclisteki oylamanın ardından Kuzey Afrika kökenli Fransızların telefonları kilitleyecek kadar kendilerine destekte bulunduklarını da söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir