Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.023
0.53%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  TÜSİAD Gaziantep'teki terör saldırısını kınadı

  TÜSİAD'dan liderlere çağrı...
  • 22.08.2012 - 12:57
  TÜSİAD Gaziantep'teki terör saldırısını kınadı

  TÜSİAD Gaziantep teki terör saldırısını kınadı #1

  TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada Gaziantep'teki terör sıldırısı kınandı, geçtiğimiz hafta yapılan çağrı yinelenerek, "Tüm siyasi parti liderlerimizi ve tüm sorumluluk sahibi sivil toplum örgütlerimizi sağduyuyla teröre ve şiddete karşı kenetlenmeye davet ediyoruz." denildi.

  Açıklamada şöyle denildi:

  "Siyasi parti liderlerinin bugün Gaziantep'te sergileyecekleri ortak irade, söylem ve tutumun; şiddet üzerinden Türkiye'nin istikrarına, farklılıklarıyla beraber milletimizin varlığına ve demokratik değerlerine yönelik oyunu bozacağına inanıyoruz

  Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  SİYASİ PARTİ LİDERLERİNİ KENETLENMEYE DAVET EDİYORUZ

  Geçtiğimiz hafta yaptığımız çağrıyı yineleyerek, tüm siyasi parti liderlerimizi ve tüm sorumluluk sahibi sivil toplum örgütlerimizi sağduyuyla teröre ve şiddete karşı kenetlenmeye davet ediyoruz.

  Süregelen şiddet, Türkiye'nin istikrarına, farklılıklarıyla beraber milletimizin varlığına ve demokratik değerlerine yöneliktir. Siyasi parti liderlerinin bugün Gaziantep'te sergileyecekleri ortak irade, söylem ve tutumun bu oyunu bozacağına inanıyoruz.

  Türkiye bu ortak iradeyi geliştirebildiği ölçüde, toplumsal uzlaşma arayışından vazgeçmeden, özgürlükleri güvence altına alan bir hukuk devleti olarak demokrasisini ve istikrarını güçlendirecektir."


  Görüş Bildir