Petrol
113.96
-0.25%
Euro
16.75
3.14%
Dolar
15.85
1.99%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.369
2.25%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  TÜSİAD'dan Erdoğan'a tebrik

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nden (TÜSİAD) yapılan açıklamada, "Yeni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eder, kendisine görevinde başarılar dileriz" denildi.
  • 11.08.2014 - 09:59
  TÜSİAD'dan Erdoğan'a tebrik

  TÜSİAD dan Erdoğan a tebrik #1

  TÜSİAD Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bir mesaj yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: "Türk demokrasi tarihinde ilk kez halkoyuyla seçilen yeni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eder kendisine görevinde başarılar dileriz.

  ''YOL GÖSTERİCİ VE UZLAŞTIRMACI BİR ROL OYNAMASINI ÜMİT EDİYORUZ''

  İş dünyası olarak yeni Cumhurbaşkanımızdan öncelikli beklentimiz, demokratikleşmenin ve kalkınmanın önünü kesme noktasına ulaşmış olan ağır kutuplaşmanın ve ayrışmanın bertaraf edilmesidir. Yeni Cumhurbaşkanımızın, Anayasadan aldığı yetki ve sorumluluklarıyla devlet kurumları arasında azalan ahengin yeniden tesis edilmesi, siyasi partiler arasında nitelikli diyalogun başlatılabilmesi konularında yol gösterici ve uzlaştırmacı bir rol oynamasını ümit ediyoruz.

  ÖNEMLİ İHTİYAÇLAR BULUNMAKTADIR

  Zira önümüzde, devletimizin itibarının güçlendirilmesi ve gelecek yıl yapılması beklenen TBMM seçimlerine kadar geçecek dönemde, siyasi takvim elverdiği ölçüde demokratikleşme ve kalkınmaya hizmet edecek azami düzeyde reformun yapılması gibi önemli ihtiyaçlar bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığı makamının uzlaşmacı, uzlaştırıcı tutumu bu dönemin başarıyla geçilmesi açısından kritik öneme sahiptir.

  İş dünyasının gönüllü temsil örgütü olarak, bu dönemde demokrasi kültürünün kökleşmesi ve siyasi istikrar, refah ve huzur ortamının gelişmesi için tüm siyasi aktörler ve kurum ve kuruşlarca azami katkının sağlanmasını dileriz. TÜSİAD tüm birikimi ile bu alanlarda her türlü katkıyı vermeye devam edecektir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir