Euro
10.0125
-0.56%
Dolar
8.4103
-0.54%
Altın
494.66
-0.51%
Borsa
1.387
-0.36%
Bitcoin
327.800
-3.74%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Twitter yasağı kısa sürede delindi

  Twitter yasağı kısa sürede delindi

  Gece yarısı Türkiye'den twitter'a girmek isteyen internet kullanıcıları erişimin engellendiğini gördü. Bu yasak kısa sürede delindi.
  • 21.03.2014 - 13:06

  Twitter yasağı kısa sürede delindi #1

  Sabah saatlerinde twitter'ın kapatılmasında Türkiye mahkemelerinin kararlarını ciddiye almamasının yattığı anlaşıldı.

  Öte yandan erişimin engellendiği andan itibaren çok sayıda twitter kullanıcısı bilgisayarlarından DNS ayarlarını değiştirerek, akıllı telefonlarına ise DNS-VPN uygulamaları yükleyerek bu yasağı deldi. twitter'a erişim sağlayamayan neredeyse kalmadı. Günün ilk ışıklarından itibaren de kapatılmaya isyan edenlerin yerini geyik yapanlar aldı.

  Yasaklı sitelere giriş yöntemleri

  ADIM ADIM TWITTER'A GİRİŞ YÖNTEMLERİ

  Twitter yasağı kısa sürede delindi #2

  Twitter yasağı kısa sürede delindi #3

  TWITTER'A GİRMEYEN KALMASIN

  Twitter'a girmek için bilgisayarlarda DNS ayarlarını değiştirmek ya da VPN uygulaması satın almak gerekiyor. Google'a VPN yazarsanız, satın alabileceğiniz ya da belli süre bedava kullanabileceğiniz programları siz gösterecektir. Bu programlarla istediğiniz sitelere girebilirsiniz.  DNS ayarlarını değiştiren kullanıcılar bu yasağı aşarak da twitter'a girebiliyor. Yasağı aşan kullanıcılar aşağıdaki ayarları paylaşarak Twitter'a girdiklerini belirterek paylaşımda bulunmaya başladı.

  Twitter yasağı kısa sürede delindi #4

  MOBİL'DE YASAKLARI AŞMAK İÇİN YAPILACAKLAR

  Akıllı telefon ve tabletlerde mobil olarak twitter'a girebilmek için Google Play ya da Apple Store'dan "Hotspot Shield" ya da "onavo protect" programını indiriniz. Twitter, mesajda tweet'te Türkiye'deki kullanıcıların mobil cep telefonlarından SMS mesajı vasıtasıyla da tweet gönderebilecekleri tavsiyesinde bulundu. 

  "Avea ve Vodafone'dan 2444'e, Turkcell'den 2555'e START mesajı göndererek SMS üzerinden Twitter kullanmaya başlayabilirsiniz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir