Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C

  Twitter'da diren çözüm kampanyası

  Diyarbakır Lice'de karakol nedeniyle çıkan gerginlik sonrası sosyal medyada diren çözüm kampanyası başlatıldı.
  • 29.06.2013 - 15:00

  Twitter'da diren çözüm kampanyası #1

  Twitter'da diren çözüm kampanyası #2

  Diyarbakır Lice'de Kayacık köyündeki karakol yenileme çalışmalarında yaşanan gerginlik sonrası resmi rakamlara göre 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 9 kişi yaralandı. Lice'de yaşanan bu tatsız olay sonrası Twitter'da #dirençözüm hashtagi ile bir kampanya başlatıldı. Kampanyaya başta bakanlar olmak üzere bir çok isimden destek geldi. #dirençözüm, Türkiye listesinde TT olmasının ardından dünya listesine de girdi.

  ÇELİK UYARDI

  Hüseyin Çelik'te Twitter'da çağrı yaparak "Süreç başlarken kontrolsüz grupların bu süreci zehirleyebileceğini ısrarla belirterek herkesi duyarlılığa davet ettik. Lice'deki olaydan sonra Sosyal Medyadaki malum yalan, iftira ve abartı timleri hemen işbaşı yaptı." dedi.

  İşte bazı #dirençözüm tweetleri...

  #DirenÇözüm Lice'li vatandaşa göre, eylem önce protesto olarak başlamış ,sonra iş şantiye bina ve çadırlarını yakıp yıkmaya dönüşmüş.

  #DirenÇözüm Şimdi,yaralılar arasında akrabaları bulunan Lice'li bir vatandaş aradı. Örgüt üyesi bir grup,vatandaşı karakol basmaya zorlamış.

  #DirenÇözüm Kürt kardeş lütfen bilhassa sen dikkat et! Büyük Oyun'cular Gezi Parkı'nın Kürt Versiyonunu devreye sokmak istiyorlar.

  #DirenÇözüm Lice'deki olaydan sonra Sosyal Medyadaki malum yalan, iftira ve abartı timleri hemen işbaşı yaptı.

  #DirenÇözüm BDP, teşkilatını sokağa dökerse Çözüm Süreci'ne zarar verir.Sayın Kışanak'ın ve Sayın Demirtaş'ın sağduyu çağrısı yapması lazım.

  #DirenÇözüm Lice'li vatandaşa göre, şantiyenin çadırları ve diğer yapıları yakıldıktan sonra eski karakolun içine girilmeğe çalışılmış.

  #DirenÇözüm Bugün Lice'deki üzüntü verici olayda hayatını kaybeden eylemciye rahmet, yaralılara şifa diliyorum.

  #DirenÇözüm Süreç başlarken kontrolsüz grupların bu süreci zehirleyebileceğini ısrarla belirterek herkesi duyarlılığa davet ettik.

  #DirenÇözüm Lice-Kayacık'taki karakol inşaatı da eskinin yenilenmesi inşaatıdır. Kaldı ki ihtiyaç halinde yeni karakol da yapılabilir.

  #DirenÇözüm Diyarbakır'da şu anda 15 karakol inşaatı var. Bunların tamamı eski karakolların yenilenmesinden ibarettir.Yeni karakol yok.

  #DirenÇözüm Ergenekon uzantıları, ulusalcı ırkçılar Lice'den Büyük Oyuna destek çıkarmaya çalışıyorlar.

  #DirenÇözüm Çünkü sen direnmezsen kan ve kin direnecek.

  Biz de #DirenÇözüm diyoruz.

  Twitter'da diren çözüm kampanyası #3

  Twitter'da diren çözüm kampanyası #4

  Görüş Bildir